














Sara
Trygg och kärleksfull hundvakt med erfarenhet
Danderyd
Om Sara
Hej! Mitt namn är Sara och jag söker nu uppdrag som hundvakt eftersom jag älskar djur – särskilt hundar – och tycker att det är något av det mest meningsfulla man kan göra.
Jag har tidigare varit hundvakt åt en dvärgspets/papillon-blandning, och hemma i min svärfamilj har vi en älskad dvärgtax som jag är van att ta hand om i vardagen. Jag är en lugn, trygg och kärleksfull person som alltid sätter djurets behov främst.
För mig är det viktigt att varje hund känner sig trygg, sedd och omhändertagen. Jag tycker om att vara ute i naturen och går gärna på långa promenader, men anpassar mig alltid efter hundens ålder, energi och behov. Jag har förståelse för olika personligheter hos hundar och är van vid både pigga och mer försiktiga typer.
Jag tar emot alla typer av hundar och lägger stor vikt vid kommunikation med djurägare, så att ägaren kan känna sig helt trygg när deras fyrbenta vän är med mig.
Jag ser fram emot att få återkoppling kring tjänsten och hoppas att ni tycker jag passar som en djurpark hos er på Pawshake!
Sara erbjudande...
ISara hem
Hundpensionat
Din hund övernattar hos en hundvaktfrån 700 kr /natt, 200 kr /Ytterligare husdjurHunddagis
Hunddagis med erfaren dagmattefrån 420 kr /dag, 100 kr /Ytterligare husdjurI ditt hem
Hundrastning
Hitta en erfaren hundrastare som kan aktivera din hund när du själv inte har tidfrån 250 kr /promenad, 75 kr /Ytterligare husdjurEtt hembesök per dag
Boka en djurvakt som kan komma förbi ditt hem och mata och leka med ditt husdjur.från 350 kr /dagTvå hembesök per dag
Två drop-in besök åt ditt husdjurfrån 780 kr /dagHusvakt
En husvakt bor i ditt hem, och ser efter ditt hem och ditt/dina husdjurfrån 900 kr /nattAvbokningspolicy
Tillgänglighet
må | ti | on | to | fr | lö | sö |
---|---|---|---|---|---|---|
må | ti | on | to | fr | lö | sö |
---|---|---|---|---|---|---|
må | ti | on | to | fr | lö | sö |
---|---|---|---|---|---|---|