1. Djurpassning
  2. Olskroken

Djurpassning, Olskroken

En pålitlig djurvakt besöker ditt husdjur hemma hos dig

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
MartaM

1. Marta

2.1 km
från
165 kr
/dag
28 recensioner
14
återkommande gäster

En galen två-katts-ägare

Senast bokad 14 dagar sen
Senast kontaktad 3 dagar sen
MartaM

1. Marta

En galen två-katts-ägare2.1 km
(28 recensioner)
14 återkommande gäster
Senast bokad 14 dagar sen
Senast kontaktad 3 dagar sen
"Our second time with Marta, I can highly recommend her!"
LassiL
Granskning av Lassi
från
165 kr
/dag
AdriannaA

2. Adrianna

4.2 km
från
124 kr
/dag
Ny djurvakt

Trygg och erfaren djurälskare erbjuder djurpassning

Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv igår
AdriannaA

2. Adrianna

Ny djurvakt
Trygg och erfaren djurälskare erbjuder djurpassning4.2 km
Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv igår
från
124 kr
/dag
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
SpoorthiS

3. Spoorthi

4.8 km - Tolered
från
180 kr
/dag
3 recensioner

Reliable and Caring Pet Sitter

Senast aktiv 6 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en timme
SpoorthiS

3. Spoorthi

Reliable and Caring Pet Sitter 4.8 km - Tolered
(3 recensioner)
Senast aktiv 6 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en timme
"Spoorthi took great care of our cat. She asked about things she was unsure of and used previous experiences to treat our cat carefully. Detailed reports after each visit made us sure he was in good hands. They became good friends before the booking ended."
ElisabethE
Granskning av Elisabeth
från
180 kr
/dag
KarinK

4. Karin

4.6 km
från
100 kr
/dag

Trygg person med 💚 för alla - kattvakt & hundpromenader

Bor med 3 katter
KarinK

4. Karin

Trygg person med 💚 för alla - kattvakt & hundpromenader4.6 km
Bor med 3 katter
från
100 kr
/dag
OkuliinaO

5. Okuliina

4.7 km
från
140 kr
/dag
10 recensioner
3
återkommande gäster

Loving and experienced care for your pet

Senast bokad 8 dagar sen
Senast kontaktad 9 dagar sen
OkuliinaO

5. Okuliina

Loving and experienced care for your pet4.7 km
(10 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast bokad 8 dagar sen
Senast kontaktad 9 dagar sen
"Okuliina looked after our cat for a week with daily visits. We received reports every day with many photos. She stayed around and made sure Trixie got all the cuddles she wanted. Okuliina is fantastic and we will definitely book her again! 🐈"
FredrikF
Granskning av Fredrik
från
140 kr
/dag
FransF

6. Frans

4.6 km - Krokslätt
från
100 kr
/dag
Ny djurvakt
2 recensioner

Din katts nya bästa vän!

Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad 3 dagar sen
FransF

6. Frans

Ny djurvakt
Din katts nya bästa vän!4.6 km - Krokslätt
(2 recensioner)
Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad 3 dagar sen
"Frans tog otroligt bra hand om min Gigi på kort varsel när det krisade för mig. Han gjorde allt och lite till av uppgifterna som jag gav honom och är snabb på att kommunicera med trevlig ton! Jag kommer 100% att boka Frans igen och känner mig trygg med att låta honom ta hand om min katt. Rekommenderar starkt! 🙂"
MayaM
Granskning av Maya
från
100 kr
/dag
AmeliaA

7. Amelia

3.1 km
från
135 kr
/dag
12 recensioner
3
återkommande gäster

Snäll och tålmodig djurvakt

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
AmeliaA

7. Amelia

Snäll och tålmodig djurvakt3.1 km
(12 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
"Everything went really well with Amelia! We could see from the images and videos that our cats were happy to have her take care of them."
LassiL
Granskning av Lassi
från
135 kr
/dag
EllaE

8. Ella

3.7 km
från
250 kr
/dag
8 recensioner
1
återkommande gäst

Caring & Reliable Pet Lover in Gothenburg

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
EllaE

8. Ella

Caring & Reliable Pet Lover in Gothenburg3.7 km
(8 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
"✨️✨️✨️✨️✨️ Ella tog hand om våra två katter på ett fantastiskt sätt medan vi var bortresta. Hon var pålitlig, omtänksam och följde alla instruktioner noggrant. Det kändes väldigt tryggt att veta att våra katter var i så goda händer. Hon gjorde inte bara det praktiska som matning och skötsel, utan gav också våra katter mycket kärlek, närhet och uppmärksamhet. Kommunikation med Ella fungerade utmärkt och allt var precis som vi hade önskat när vi kom hem. Vi är otroligt tacksamma för hennes hjälp och kan varmt rekommendera Ella till alla som söker en ansvarsfull, trygg och omtänksam kattvakt. Hon förtjänar verkligen högsta betyg! ✨️✨️✨️✨️✨️"
HemenH
Granskning av Hemen
från
250 kr
/dag
KingaK

9. Kinga

3.8 km
från
120 kr
/dag
1 recension
1
återkommande gäst

Pet sitting in Göteborg💗

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
KingaK

9. Kinga

Pet sitting in Göteborg💗 3.8 km
(1 recension)
1 återkommande gäst
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Bästa kattvakten, hon tog hand om våra 2 katter med bravur, dem älskade henne. Hon kom långt innan uppdraget och presenterade sig till oss som ägare och lärde känna katterna, hon skickade dagliga uppdateringar med bilder till oss under hela resan. Vi kommer absolut använda henne igen. "
TonyT
Granskning av Tony
från
120 kr
/dag
AngelicaA

10. Angelica

3.2 km
från
150 kr
/dag
2 recensioner

Loving, experienced & attentive pet care in Gothenburg

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 6 dagar sen
AngelicaA

10. Angelica

Loving, experienced & attentive pet care in Gothenburg3.2 km
(2 recensioner)
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 6 dagar sen
från
150 kr
/dag
LeilaL

11. Leila

2.2 km - Nordstaden
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt
1 recension

Pet lover who would love to care for your furry friend 🐾

Senast aktiv 2 dagar sen
LeilaL

11. Leila

Ny djurvakt
Pet lover who would love to care for your furry friend 🐾2.2 km - Nordstaden
(1 recension)
Senast aktiv 2 dagar sen
från
150 kr
/dag
PatriciaP

12. Patricia

3.1 km
från
180 kr
/dag

Spanish animal sitter in Göteborg 🐶🐱❤️

Senast aktiv 4 dagar sen
PatriciaP

12. Patricia

Spanish animal sitter in Göteborg 🐶🐱❤️3.1 km
Senast aktiv 4 dagar sen
från
180 kr
/dag
AdamA

13. Adam

4.9 km
från
15 €
/dag

Erfaren lugn kattälskare

Bor med 1 katt
AdamA

13. Adam

Erfaren lugn kattälskare 4.9 km
Bor med 1 katt
från
15 €
/dag
JohannaJ

14. Johanna

3.1 km
från
150 kr
/dag

Lugn och trygg katt/hundvakt med djurvana

JohannaJ

14. Johanna

Lugn och trygg katt/hundvakt med djurvana3.1 km
från
150 kr
/dag
HaribhaskarH

15. Haribhaskar

4.2 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

Pet parent missing his lovely dog at home

HaribhaskarH

15. Haribhaskar

Ny djurvakt
Pet parent missing his lovely dog at home4.2 km
från
150 kr
/dag
DiD

16. Di

3.7 km
från
200 kr
/dag
4 recensioner
2
återkommande gäster

fokusera på kattvakt i ditt hem (cat sitting in your home)

Svarar vanligtvis inom en timme
DiD

16. Di

fokusera på kattvakt i ditt hem (cat sitting in your home)3.7 km
(4 recensioner)
2 återkommande gäster
Svarar vanligtvis inom en timme
"Di var lätt att kommunicera med och mycket seriös! Har gjort ett personligt Google formulär om hur hon ska ta hand om katterna på bästa sätt! Proffsigt 😊 Kommer boka Di igen🥰"
johannaJ
Granskning av johanna
från
200 kr
/dag
AfsanehA

17. Afsaneh

2.8 km
från
280 kr
/dag
1 recension

Only CAT SITTING

Svarar vanligtvis inom en timme
AfsanehA

17. Afsaneh

Only CAT SITTING2.8 km
(1 recension)
Svarar vanligtvis inom en timme
"They took so good care of our cat Tussen. Went the extra mile. Highly recommend!"
IsmailI
Granskning av Ismail
från
280 kr
/dag
FrederikkeF

18. Frederikke

3.8 km - Backa
från
200 kr
/dag

Musiklärare som gärna passar djur på fritiden

Senast aktiv 8 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
FrederikkeF

18. Frederikke

Musiklärare som gärna passar djur på fritiden3.8 km - Backa
Senast aktiv 8 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
200 kr
/dag
SibyllaS

19. Sibylla

4.3 km
från
200 kr
/dag
1 recension

Din hunds favorit hundvakt

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
SibyllaS

19. Sibylla

Din hunds favorit hundvakt4.3 km
(1 recension)
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
200 kr
/dag
yangY

20. yang

3.4 km
från
150 kr
/dag
1 recension

Reliable and experienced dog near park&river just downstairs

Senast aktiv 6 dagar sen
yangY

20. yang

Reliable and experienced dog near park&river just downstairs3.4 km
(1 recension)
Senast aktiv 6 dagar sen
från
150 kr
/dag

Varför ska jag ha en djurvakt?

När du måste åka bort eller arbeta långa timmar, oroa dig inte för att lämna ditt husdjur ensam hemma. Har du någonsin undrat "Finns det en djurvakt i Olskroken som kan hjälpa mig?".

Lyckligtvis, med Pawshake, kan du enkelt hitta lokala och pålitliga djurvakter från Olskroken för drop-in besök. Detta innebär att en djurvakt kommer att besöka ditt husdjur vid en tidpunkt som ni både har bestämt och ge ditt husdjur massor av kärlek och uppmärksamhet. Detta kan vara i form av lektid i trädgården, en promenad till den lokala parken eller bara lite gos. Våra djurvakter kan också hjälpa till att administrera medicinering, ge mat och fylla på vattenskålen.

Hembesök är ett bra sätt att bryta upp dagen och göra den mer berikande för ditt husdjur. Pawshake's djurvakter har lång erfarenhet av att ta hand om en rad olika husdjur inklusive hundar, katter, kaniner, marsvin, fåglar med mera. Om du har flera husdjur är ett hembesök också ett bra alternativ för att se till att de alla får uppmärksamhet under dagen.

Dessa besök är det minst stressande alternativet för ditt husdjur eftersom ditt husdjur kommer att vara kavr i sitt eget hem i Olskroken. Deras omgivning kommer att kännas igen och vår kärleksfulla och passionerade Pawshake djurvakt kommer att skämma bort dem varje dag. Våra djurvakter kommer att se till att de behandlar ditt hem med respekt och är flexibla med tidpunkter, förfrågningar och varaktigheter. Allt detta kan diskuteras innan du bokar ett hembesök.

Så oavsett om du bara behöver en dag, en hel vecka eller till och med en månad kommer du att kunna hitta en erfaren djurvakt som kan tillgodose dig och ditt husdjurs behov i Olskroken. Det bästa är att din djurvakt från Pawshake är någon från ditt närområde, så de känner redan till området.

Våra djurvakter har också en mängd erfarenheter som inkluderar valpar, äldre, reserverade husdjur och hundträning. Så om ditt husdjur har några speciella krav kan du vara säker på att hitta en djurvakt som passar bra för dig.

Ditt husdjurs säkerhet och välfärd är en stor prioritering hos oss och det är därför som alla våra Pawshake djurvakter genomgår en strikt kontroll av vårt förtroende- och säkerhetsteam. På Pawshake förstår vi att det kan kännas lite obehaglig och låta en djurvakt gå in i ditt hem. Därför har Pawshake's djurvakter även offentligt tillgängliga recensioner från andra djurägare på sin profil som du kan läsa.

Varje bokning av hembesök som görs via Pawshake täcks också av Pawshake-garantin, som inkluderar veterinärtäckning, 24-timmars kundtjänst till både djurägare och djurvakt, med mera. Du kan slappna av och veta att dina husdjur kommer att tas väl om hand av en av våra sakkunniga djurvakter i Olskroken när du inte är hemma.

Djurägare i Olskroken bokar djurvakter på Pawshake. Över 251 djurägare i Olskroken har lämnat en recension, med ett medel på 4.97/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express