image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
+6 Mer
image-0
image-1
image-2
image-3
image-4
image-5
image-6
image-7
image-8
image-9
image-10
1/11
LouiseL

Louise

dina bebisar pälsig eller blötdjur alla är välkomna

Rosenlund

Pawshake djurvakt sedan juni 2022
10-20 år av erfarenhet
Bor med...
Aktiv i Pawshake-gemenskapen
1 återkommande gäst
2 tider sparade
Senast aktivnästan två år sedan
Svarar vanligtvisinom ungefär två timmar
Senast kontaktadnästan två år sedan
Senast bokad-

Om Louise

Hej jag är en hundrastare i min stad redan och har just nu 6 hundar jag rastar varje dag. Jag hämtar dom hemma hos dom matar, rastar, byter vatten och gosar medans husse o matte är på jobbet. Jag pluggar på distans och har inge problem att ta tiden att gå en runda. Jag rastar alltid hundarna själva eller med hundar som bor tillsammans för att ha hel fokus på just den hunden. Jag bor i Rosenlund Södertälje och har själv en rottis/amstaff tik blandis på 7 år Blue, en sköldis katt Cookie och en hel svart katt Nisse .Bor du nära och behöver nån som tittar till dina bebisar så bara att höra av dig. Kan titta till katter, små djur, fåglar samt rasta hundar, mata, bada ,borsta och allmän träning. Jag älskar djur och trivs med att träffa alla godingar varje dag. Jag klarar det mesta så beteende problem går att jobba med så länge jag vet om problemet innan och är beredd så va ärlig om utfall, aggressiva tendens, rädsla, rymnings risk eller nåt annat som skulle kunna ställa till problem så kan man jobba med det. Har haft hund hela mitt 39åriga liv och mår bäst när jag håller på med djuren så utmaningar är bara en del av djurens personlighet och inget jag drar mig för. Låter det intressant så är det bara att höra av dig.

Louise erbjudande...

ILouise hem

Hundpensionat

Din hund övernattar hos en hundvaktfrån 300 kr /natt, 150 kr /Ytterligare husdjur

I ditt hem

Husvakt

En husvakt bor i ditt hem, och ser efter ditt hem och ditt/dina husdjurfrån 500 kr /natt

Ett hembesök per dag

Boka en djurvakt som kan komma förbi ditt hem och mata och leka med ditt husdjur.från 200 kr /dag

Två hembesök per dag

Två drop-in besök åt ditt husdjurfrån 250 kr /dag

Hundrastning

Hitta en erfaren hundrastare som kan aktivera din hund när du själv inte har tidfrån 150 kr /promenad, 100 kr /Ytterligare husdjur

Louise kan acceptera

Valpar<1 år
HundåldrarAlla åldrar
HundstorlekarAlla storlekar
KatterAlla typer
IllrarAlla typer
SmådjurGnagare, kaniner, fåglar...

Tillgänglighet

tiontofr

Om Louise hem

file.name

Bostaden

Lägenhet
Mellanstort utomhusområde

Vad folk säger om Louise

Övergripande betyg

5

Mer om Louise

Jag pratar ...

Engelsk
Svenska

Jag har erfarenhet...

10-20 år av erfarenhet
... med beteendeproblem
... med första hjälpen och HLR för husdjur
... med grooming
... med räddade husdjur
Jag är bekant med hundträningstekniker.
Jag kan erbjuda konstant övervakning.
Jag kan ge mediciner som ska injiceras
Jag kan ge orala mediciner

Bekräftad information

SMS-bekräftad
Stripe verifierat
Boka via Pawshake för att utnyttja Pawshake garantin, In-house kundsupport, säkra kontantlösa betalningar, dagliga uppdateringar och andra godsaker! Läs mer
Otillgänglig OtillgängligLouise är för närvarande inte tillgänglig för att acceptera nya förfrågningar.

Boka alltid via Pawshakes plattform

Sinnesfrid

Ditt husdjur kan behöva skydd mot oväntade händelser. Vi erbjuder en trygghetsgaranti i varje bokning som görs och betalas via Pawshake.
Upptäck sinnesfrid

Glädje

Vi inkluderar en kostnadsfri Glädje Garanti i varje bokning som görs och betalas via Pawshake för att se till att du och ditt husdjur får bästa möjliga upplevelse.
Upptäck lycka