1. Hundpensionat
  2. Sundbyberg

Hundpensionat, Sundbyberg

Din hund övernattar hos en hundvakt

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
ZiyaZ

1. Ziya

11.7 km
från
300 kr
/natt
Ny djurvakt

Warm, and Reliable Pet Sitter in Stockholm

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 2 dagar sen
ZiyaZ

1. Ziya

Ny djurvakt
Warm, and Reliable Pet Sitter in Stockholm11.7 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 2 dagar sen
från
300 kr
/natt
MarinaM

2. Marina

17.5 km
från
500 kr
/natt
Ny djurvakt

Caring for your dog like they are part of the family

Senast aktiv igår
Bor med 1 hund
MarinaM

2. Marina

Ny djurvakt
Caring for your dog like they are part of the family17.5 km
Senast aktiv igår
Bor med 1 hund
från
500 kr
/natt
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
NadiaN

3. Nadia

6.7 km
från
700 kr
/natt
Ny djurvakt
2 recensioner

Hundpassning i Vasastan

Senast bokad 6 dagar sen
Senast kontaktad 8 dagar sen
NadiaN

3. Nadia

Ny djurvakt
Hundpassning i Vasastan6.7 km
(2 recensioner)
Senast bokad 6 dagar sen
Senast kontaktad 8 dagar sen
"Nadia är supergullig och var väldigt mjuk i bemötandet av min hund. Hon förstod vad Milla behövde – hon lyssnade på och tog hänsyn till det jag berättade om Milla. Nadia är lätt att ha att göra med och jag kände fullt förtroende för henne. Lägenheten är jättefin och det är verkligen ordning och reda på Nadia. Rekommenderar varmt! "
KalleK
Granskning av Kalle
från
700 kr
/natt
ParsaP

4. Parsa

7.7 km
från
275 kr
/natt
2 recensioner
1
återkommande gäst

23-year-old student looking for some company!

Senast bokad 5 dagar sen
Senast kontaktad 5 dagar sen
ParsaP

4. Parsa

23-year-old student looking for some company!7.7 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast bokad 5 dagar sen
Senast kontaktad 5 dagar sen
"We had a very positive experience with Parsa. He communicates quickly, is reliable, kind and clearly loves dogs. Our dog was happy, well cared for and relaxed when we returned from vacation. Parsa sent us photos and videos every single day, which gave us complete peace of mind while we were away. We would definitely book with him again💯. "
VladkaV
Granskning av Vladka
från
275 kr
/natt
AndreasA

5. Andreas

17.4 km
från
300 kr
/natt
2 recensioner

Professionell djurpassning – från aktivering till hälsa

Senast bokad 11 dagar sen
Senast kontaktad 9 dagar sen
AndreasA

5. Andreas

Professionell djurpassning – från aktivering till hälsa17.4 km
(2 recensioner)
Senast bokad 11 dagar sen
Senast kontaktad 9 dagar sen
"Fantastisk hundvakt. Kändes mycket tryggt. "
JohanJ
Granskning av Johan
från
300 kr
/natt
MilenaM

6. Milena

10.5 km
från
400 kr
/natt
Ny djurvakt

Senast aktiv 5 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
MilenaM

6. Milena

Ny djurvakt
10.5 km
Senast aktiv 5 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
400 kr
/natt
AnastasiiaA

7. Anastasiia

5.3 km - Bromma
från
300 kr
/natt
24 recensioner
5
återkommande gäster

För ditt husdjurs bästa!

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 7 dagar sen
AnastasiiaA

7. Anastasiia

För ditt husdjurs bästa!5.3 km - Bromma
(24 recensioner)
5 återkommande gäster
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 7 dagar sen
"We booked Anastasiia for the second time and were very happy again. She is caring, reliable and kept us updated every day with lots of photos and videos which we really appreciated. It was clear our dog was happy, comfortable and well cared for. We would highly recommend Anastasiia to anyone looking for a wonderful dog sitter."
VladkaV
Granskning av Vladka
från
300 kr
/natt
SusannS

8. Susann

10.9 km
från
350 kr
/natt
4 recensioner
1
återkommande gäst

Dedikerad doglover!

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
SusannS

8. Susann

Dedikerad doglover! 10.9 km
(4 recensioner)
1 återkommande gäst
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Fantastisk hantering och vård av vår hund Aston. Då det är en Beligisk Malinois, som kräver en erfaren och stabil hundvakt, lämnar vi inte bort honom till vem som helst. Men med Susann känner vi oss trygga och vi vet att Aston får det bra. Rekommenderar Susann varmt. "
Carl-MagnusC
Granskning av Carl-Magnus
från
350 kr
/natt
LisaL

9. Lisa

18.7 km
från
400 kr
/natt

Calm home with individual care

Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
LisaL

9. Lisa

Calm home with individual care18.7 km
Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
från
400 kr
/natt
MariaM

10. Maria

0.1 km
från
300 kr
/natt
21 recensioner
7
återkommande gäster

Djurvän passar gärna din pälskling

Senast bokad 6 dagar sen
Senast kontaktad 4 dagar sen
MariaM

10. Maria

Djurvän passar gärna din pälskling0.1 km
(21 recensioner)
7 återkommande gäster
Senast bokad 6 dagar sen
Senast kontaktad 4 dagar sen
"Vi fick bra kontakt hon uppdaterade oss nästan dagligen Bosse trivdes bra Vi är nöjda "
PeterP
Granskning av Peter
från
300 kr
/natt
MoaM

11. Moa

11.8 km
från
495 kr
/natt
3 recensioner

Nosgos, lek och kärlek! Din pälskling i fokus!

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
MoaM

11. Moa

Nosgos, lek och kärlek! Din pälskling i fokus! 11.8 km
(3 recensioner)
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
495 kr
/natt
ElsaE

12. Elsa

9.3 km
från
300 kr
/natt
3 recensioner
4
återkommande gäster

Trygg,kärleksfull och flexibel hund- och kattpassning!

Senast bokad idag
Senast kontaktad
ElsaE

12. Elsa

Trygg,kärleksfull och flexibel hund- och kattpassning!9.3 km
(3 recensioner)
4 återkommande gäster
Senast bokad idag
Senast kontaktad
"Allt funkade perfekt. Både jag och min hund är väldigt nöjda "
HelgeH
Granskning av Helge
från
300 kr
/natt
RebeccaR

13. Rebecca

14.2 km
från
300 kr
/natt
1 recension

Ordningsam tjej som älskar djur!

Senast kontaktad 7 dagar sen
Senast aktiv 6 dagar sen
RebeccaR

13. Rebecca

Ordningsam tjej som älskar djur! 14.2 km
(1 recension)
Senast kontaktad 7 dagar sen
Senast aktiv 6 dagar sen
"hon tog hand om hunden allt var bra "
DanD
Granskning av Dan
från
300 kr
/natt
AlperenA

14. Alperen

11.2 km
från
300 kr
/natt
1 recension

Dog Lover & Engineer

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
AlperenA

14. Alperen

Dog Lover & Engineer11.2 km
(1 recension)
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Excellent dog sitter! Took care of our dog for 6 days and sent pictures every day which gave us great peace of mind. Very reliable, caring and easy to communicate with. I highly recommend Alperen will definitely use his services again. "
VladkaV
Granskning av Vladka
från
300 kr
/natt
NannaN

15. Nanna

8.8 km
från
300 kr
/natt

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb!

Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
NannaN

15. Nanna

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb! 8.8 km
Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
från
300 kr
/natt
AngeloA

16. Angelo

3.1 km
från
350 kr
/natt

A Calm, Family-Style Home for Your Dog

Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 6 dagar sen
AngeloA

16. Angelo

A Calm, Family-Style Home for Your Dog3.1 km
Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 6 dagar sen
från
350 kr
/natt
ThereseT

17. Therese

16.5 km
från
400 kr
/natt

Erfarenhet

Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 8 dagar sen
ThereseT

17. Therese

Erfarenhet16.5 km
Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 8 dagar sen
från
400 kr
/natt
JonnaJ

18. Jonna

6 km - Häggvik
från
300 kr
/natt
2 recensioner

💗🐶🐕💗

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
JonnaJ

18. Jonna

💗🐶🐕💗6 km - Häggvik
(2 recensioner)
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
"My dog stayed with Jonna and her room mate for four days. I felt good and safe to leave her with them. I’ll book her again for sure and I can warmly recommend her."
MinnaM
Granskning av Minna
från
300 kr
/natt
NazaninN

19. Nazanin

8.2 km
från
650 kr
/natt
2 recensioner
1
återkommande gäst

Hunddrömmar ♥️Trygg, Rolig och Omtänksam Hundvakt

Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 9 dagar sen
NazaninN

19. Nazanin

Hunddrömmar ♥️Trygg, Rolig och Omtänksam Hundvakt 8.2 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 9 dagar sen
från
650 kr
/natt
VictoriaV

20. Victoria

9 km
från
520 kr
/natt
5 recensioner

Victoria på Söder

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad igår
VictoriaV

20. Victoria

Victoria på Söder9 km
(5 recensioner)
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad igår
"Victoria took care of our dog very well and communication was excellent. Warmly recommended."
EmmanuelE
Granskning av Emmanuel
från
520 kr
/natt

Varför hundpensionat?

På Pawshake är vi alla hundälskare själva, så vi förstår hur stressigt det kan vara att tänka på var din hund kommer att bo när du behöver åka iväg. Hundhotel kanske inte alltid är ett lämpligt alternativ eftersom de ofta kan vara långt borta, överfulla eller inte kan hantera din hunds individuella behov.

Tack och lov gör Pawshake processen att hitta en lokal djurvakt i Sundbyberg enkel och stressfri. Våra djurvakter går var och en genom en strikt verifieringsprocess och när de erbjuder hund hotel hemma hos sig måste de också inkludera foton av sin hemmiljö så att du verkligen kan se vart din hund kommer att bo. Varje djurvakt verifieras individuellt av vårt förtroende- och säkerhetsteam och de har också recensioner från andra husdjursägare på sina profiler. Framför allt kan du lita på att de kommer att älska din hund lika mycket som du gör under sin vistelse.

Fördelarna med att använda en Pawshake djurvakt är att din hund kommer att vara i en liknande hemmamiljö som och de kommer garanterat att få massor av klappar och uppmärksamhet. Dessutom är våra vänliga hundvakter i Sundbyberg mycket flexibla och kommer följa alla rutiner, specialinstruktioner eller krav som din hund kan ha. Detta är viktigt för hundar eftersom de kan vara lite oroliga när de är hemifrån för första gången. Att ha en rutin och en bekant miljö (som ett annat hem i Sundbyberg) kommer att göra upplevelsen mycket positiv för dem.

Om din hund är en soffapotatis och föredrar att hänga inne hela dagen, kommer din Pawshake djurvakt i Sundbyberg att ge din hund massor av mag klappar under sin vistelse. Eller om din hund är mer aktiv och föredrar att gå på dagliga promenader och jaga en boll, kan din djurvakt göra det också! Se hund hotel med en Pawshake djurvakt som en chans för din hund att ha sin egen semester.

Pawshake's djurvakter har rimliga priser som inkluderar dagliga uppdateringar, obegränsat med gos och tid för lek. Det betyder att du inte behöver oroa dig för priset eller betala extra för dessa tjänster. Detta gör våra hund hotels tjänster till ett prisvärt alternativ till traditionella hundpensionat där du kan debiteras extra för varje speciell begäran.

Dessutom kan du åka på din resa utan att oroa dig eftersom alla bokning av hund hotel hos Pawshake omfattas av Pawshake-garantin. Den inkluderar veterinärstäckning, kundtjänst dygnet runt med mera. Detta ger dig och den djurvakt sinnesro under hela bokningen av tjänsten.

Pawshake's djurvakter kommer från olika bakgrunder och många är yrkesverksamma inom djurvårdssektorn själva. Vi har djurvakter som sträcker sig från veterinärer och sjuksköterskor till hundtränare . Med ett så brett utbud kan du vara säker på att hitta en hundvakt som uppfyller din hunds behov. Har du en kärlek till hundar och utrymme? Varför inte överväga att ha ett hund hotel själv? Vi erbjuder kundtjänst dygnet runt, veterinärstäckning och flexibilitet. Du får välja när och hur mycket du vill jobba. Ansökningsprocessen är enkel och vi letar alltid efter nya djurvakter i Sundbyberg. Bli en del av Pawshake's team.

Djurägare i Sundbyberg bokar hundinackordering på Pawshake. Över 274 djurägare i Sundbyberg har lämnat en recension, med ett medel på 4.92/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express