1. Djurpassning
  2. Malmö

Djurpassning, Malmö

En pålitlig djurvakt besöker ditt husdjur hemma hos dig

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
NataliaN

1. Natalia

2.3 km - Rörsjöstaden
från
125 kr
/dag
Ny djurvakt

Caring, responsible, and attentive person

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv igår
NataliaN

1. Natalia

Ny djurvakt
Caring, responsible, and attentive person2.3 km - Rörsjöstaden
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv igår
från
125 kr
/dag
MildaM

2. Milda

4.5 km
från
180 kr
/dag
44 recensioner
27
återkommande gäster

Most attentive care for your pets!

Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv igår
MildaM

2. Milda

Most attentive care for your pets!4.5 km
(44 recensioner)
27 återkommande gäster
Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv igår
"Med stor omtanke och kärlek tog Milda fint hand om våra två katter. Vi kommer garanterat boka Milda igen. "
VeronicaV
Granskning av Veronica
från
180 kr
/dag
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
SaharS

3. Sahar

3.3 km - Malmö
från
140 kr
/dag
8 recensioner
2
återkommande gäster

Loving care for your pet in Malmö 🐾

Senast bokad igår
Senast kontaktad 5 dagar sen
SaharS

3. Sahar

Loving care for your pet in Malmö 🐾3.3 km - Malmö
(8 recensioner)
2 återkommande gäster
Senast bokad igår
Senast kontaktad 5 dagar sen
"Normally when I leave the cats for a couple of days, they're both pretty standoffish when I'm back, like they're offended. Såhär took such good care of my cats that they didn't do any of that, just jumped right into snuggling and purring! On top of that Sahar makes EXCELLENT photographs, to the point where my cats' profile pics are now Sahar's. We also got a tonne of great and funny videos. "
AndrewA
Granskning av Andrew
från
140 kr
/dag
ZiyueZ

4. Ziyue

0.2 km
från
150 kr
/dag
44 recensioner
17
återkommande gäster

Expert poop scooper and friend of furry souls

Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 8 dagar sen
ZiyueZ

4. Ziyue

Expert poop scooper and friend of furry souls0.2 km
(44 recensioner)
17 återkommande gäster
Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 8 dagar sen
"We were so happy to have Ziyue look after our cat for a week this summer! She was both responsive and accommodating in communication and during our trip we got nice picture updates every day. We felt very safe having her as a cat sitter and would definitely ask her to cat sit again!! ☺️"
AlmaA
Granskning av Alma
från
150 kr
/dag
AgostinaA

5. Agostina

1.3 km
från
240 kr
/dag
144 recensioner
30
återkommande gäster

Pet Sitter Malmö

Senast aktiv 2 dagar sen
Bor med 1 katt
AgostinaA

5. Agostina

Pet Sitter Malmö 1.3 km
(144 recensioner)
30 återkommande gäster
Senast aktiv 2 dagar sen
Bor med 1 katt
"Som vanligt fungerade allt mycket bra och jag kom hem till en nöjd och glad katt. "
JenniferJ
Granskning av Jennifer
från
240 kr
/dag
NoraN

6. Nora

1.6 km
från
150 kr
/dag
18 recensioner
7
återkommande gäster

Passionerad Djurälskare

Senast kontaktad 12 dagar sen
Senast aktiv 12 dagar sen
NoraN

6. Nora

Passionerad Djurälskare1.6 km
(18 recensioner)
7 återkommande gäster
Senast kontaktad 12 dagar sen
Senast aktiv 12 dagar sen
"Nora is great and took good care of our cats. Highly recommended!"
ThiagoT
Granskning av Thiago
från
150 kr
/dag
MikaM

7. Mika

3.9 km
från
150 kr
/dag
4 recensioner
1
återkommande gäst

Animals are the only pure souls left to love.

Senast aktiv 11 dagar sen
MikaM

7. Mika

Animals are the only pure souls left to love.3.9 km
(4 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv 11 dagar sen
"Mika tog väl hand om våra katter"
Alexander WickstrømA
Granskning av Alexander Wickstrøm
från
150 kr
/dag
SofiaS

8. Sofia

2.9 km
från
150 kr
/dag
19 recensioner
9
återkommande gäster

Studerande djurvän

Senast bokad 11 dagar sen
Senast kontaktad 11 dagar sen
SofiaS

8. Sofia

Studerande djurvän 2.9 km
(19 recensioner)
9 återkommande gäster
Senast bokad 11 dagar sen
Senast kontaktad 11 dagar sen
"Mycket nöjd med Sofias passning av våra katter Elvis & Majsan. Enkel kommunikation och lätt att ha att göra med. Rekommenderas!"
AndréA
Granskning av André
från
150 kr
/dag
SaliS

9. Sali

3.7 km
från
350 kr
/dag

Kärleksfull och ansvarsfull djurvakt

Senast kontaktad 11 dagar sen
Senast aktiv 8 dagar sen
SaliS

9. Sali

Kärleksfull och ansvarsfull djurvakt3.7 km
Senast kontaktad 11 dagar sen
Senast aktiv 8 dagar sen
från
350 kr
/dag
SarahS

10. Sarah

4.1 km
från
180 kr
/dag
2 recensioner
1
återkommande gäst

Reliable and professional pet care in Malmö

Senast aktiv 9 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
SarahS

10. Sarah

Reliable and professional pet care in Malmö4.1 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv 9 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"We can certainly recomend Sarah. She´s a devoted pet sitter and took good care of our two cats. Sent us pictures and messages every day. Good communication."
Mats och ÅsaM
Granskning av Mats och Åsa
från
180 kr
/dag
KamilaK

11. Kamila

0.6 km - Kirseberg
från
150 kr
/dag
20 recensioner
7
återkommande gäster

Kamila - ditt husdjurs nya bästa vän 😺

Senast aktiv 9 dagar sen
Bor med 2 katter
KamilaK

11. Kamila

Kamila - ditt husdjurs nya bästa vän 😺0.6 km - Kirseberg
(20 recensioner)
7 återkommande gäster
Senast aktiv 9 dagar sen
Bor med 2 katter
"Superduktig kattvakt, vi kände oss trygga när vi var borta och fick bra uppdateringar vid varje besök. Rekommenderar verkligen! 🐱🥰"
HannaH
Granskning av Hanna
från
150 kr
/dag
AmirA

12. Amir

3.3 km - Malmö
från
170 kr
/dag
1 recension

🐱 Trusted Cat Sitter in Malmö | Home Visits

Senast aktiv igår
AmirA

12. Amir

🐱 Trusted Cat Sitter in Malmö | Home Visits3.3 km - Malmö
(1 recension)
Senast aktiv igår
från
170 kr
/dag
DavidD

13. David

2.3 km
från
150 kr
/dag
2 recensioner

Reliable & Caring Dog Walker in Malmö

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 12 dagar sen
DavidD

13. David

Reliable & Caring Dog Walker in Malmö2.3 km
(2 recensioner)
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 12 dagar sen
"David is great, communicative and someone who goes the extra mile. It was the first time we left our cats alone (usually we have someone stay/bring them to friends) But we would without hesitation reach out to him again! Thank you David! "
AmandaA
Granskning av Amanda
från
150 kr
/dag
MariaM

14. Maria

3.1 km
från
150 kr
/dag
1 recension

a seasoned dog owner ready to befriend your pet:)

Senast aktiv 11 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en dag
MariaM

14. Maria

a seasoned dog owner ready to befriend your pet:)3.1 km
(1 recension)
Senast aktiv 11 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en dag
"Great! No problem at all. Highly recommended "
AxelA
Granskning av Axel
från
150 kr
/dag
HimadriH

15. Himadri

1.9 km
från
185 kr
/dag
1 recension

Make your pet feel loved alltid

Senast bokad 12 dagar sen
Senast kontaktad 12 dagar sen
HimadriH

15. Himadri

Make your pet feel loved alltid1.9 km
(1 recension)
Senast bokad 12 dagar sen
Senast kontaktad 12 dagar sen
från
185 kr
/dag
MayraM

16. Mayra

3.2 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

Trygg och erfaren hundrastare i Malmö 🐾

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 2 dagar sen
MayraM

16. Mayra

Ny djurvakt
Trygg och erfaren hundrastare i Malmö 🐾3.2 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 2 dagar sen
från
150 kr
/dag
ErhesE

17. Erhes

2.3 km - Rörsjöstaden
från
150 kr
/dag

Reliable cat & dog sitter: visits, walks, feeding, cleaning

ErhesE

17. Erhes

Reliable cat & dog sitter: visits, walks, feeding, cleaning2.3 km - Rörsjöstaden
från
150 kr
/dag
NiinaN

18. Niina

3 km
från
150 kr
/dag

Erfaren och pålitlig djurvän

Svarar vanligtvis inom en dag
NiinaN

18. Niina

Erfaren och pålitlig djurvän 3 km
Svarar vanligtvis inom en dag
från
150 kr
/dag
AmandaA

19. Amanda

4.5 km
från
180 kr
/dag
15 recensioner
8
återkommande gäster

Petsitter för dina kära djur ♥️

Senast kontaktad 11 dagar sen
Senast aktiv 5 dagar sen
AmandaA

19. Amanda

Petsitter för dina kära djur ♥️4.5 km
(15 recensioner)
8 återkommande gäster
Senast kontaktad 11 dagar sen
Senast aktiv 5 dagar sen
"Amanda was the best choice. She was attentive and sweet, and took great care of my cat 💖 now I know who I can call when I need to travel. Thanks, Amanda!!! "
DanielleD
Granskning av Danielle
från
180 kr
/dag
SamS

20. Sam

3.2 km
från
190 kr
/dag
6 recensioner
3
återkommande gäster

Safe and Reliable Animal Care

Senast aktiv 6 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
SamS

20. Sam

Safe and Reliable Animal Care3.2 km
(6 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast aktiv 6 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Helt fantastisk kattvakt till våran Nisse! Vi är supernöjda och kommer garanterat använda Sam igen när vi behöver. Pålitlig och engagerad på riktigt. Bättre får man inte. "
CarolineC
Granskning av Caroline
från
190 kr
/dag

Varför ska jag ha en djurvakt?

När du måste åka bort eller arbeta långa timmar, oroa dig inte för att lämna ditt husdjur ensam hemma. Har du någonsin undrat "Finns det en djurvakt i Malmö som kan hjälpa mig?".

Lyckligtvis, med Pawshake, kan du enkelt hitta lokala och pålitliga djurvakter från Malmö för drop-in besök. Detta innebär att en djurvakt kommer att besöka ditt husdjur vid en tidpunkt som ni både har bestämt och ge ditt husdjur massor av kärlek och uppmärksamhet. Detta kan vara i form av lektid i trädgården, en promenad till den lokala parken eller bara lite gos. Våra djurvakter kan också hjälpa till att administrera medicinering, ge mat och fylla på vattenskålen.

Hembesök är ett bra sätt att bryta upp dagen och göra den mer berikande för ditt husdjur. Pawshake's djurvakter har lång erfarenhet av att ta hand om en rad olika husdjur inklusive hundar, katter, kaniner, marsvin, fåglar med mera. Om du har flera husdjur är ett hembesök också ett bra alternativ för att se till att de alla får uppmärksamhet under dagen.

Dessa besök är det minst stressande alternativet för ditt husdjur eftersom ditt husdjur kommer att vara kavr i sitt eget hem i Malmö. Deras omgivning kommer att kännas igen och vår kärleksfulla och passionerade Pawshake djurvakt kommer att skämma bort dem varje dag. Våra djurvakter kommer att se till att de behandlar ditt hem med respekt och är flexibla med tidpunkter, förfrågningar och varaktigheter. Allt detta kan diskuteras innan du bokar ett hembesök.

Så oavsett om du bara behöver en dag, en hel vecka eller till och med en månad kommer du att kunna hitta en erfaren djurvakt som kan tillgodose dig och ditt husdjurs behov i Malmö. Det bästa är att din djurvakt från Pawshake är någon från ditt närområde, så de känner redan till området.

Våra djurvakter har också en mängd erfarenheter som inkluderar valpar, äldre, reserverade husdjur och hundträning. Så om ditt husdjur har några speciella krav kan du vara säker på att hitta en djurvakt som passar bra för dig.

Ditt husdjurs säkerhet och välfärd är en stor prioritering hos oss och det är därför som alla våra Pawshake djurvakter genomgår en strikt kontroll av vårt förtroende- och säkerhetsteam. På Pawshake förstår vi att det kan kännas lite obehaglig och låta en djurvakt gå in i ditt hem. Därför har Pawshake's djurvakter även offentligt tillgängliga recensioner från andra djurägare på sin profil som du kan läsa.

Varje bokning av hembesök som görs via Pawshake täcks också av Pawshake-garantin, som inkluderar veterinärtäckning, 24-timmars kundtjänst till både djurägare och djurvakt, med mera. Du kan slappna av och veta att dina husdjur kommer att tas väl om hand av en av våra sakkunniga djurvakter i Malmö när du inte är hemma.

Djurägare i Malmö bokar djurvakter på Pawshake. Över 1483 djurägare i Malmö har lämnat en recension, med ett medel på 4.97/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express