1. Djurpassning
  2. Solna

Djurpassning, Solna

En pålitlig djurvakt besöker ditt husdjur hemma hos dig

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
YinanY

1. Yinan

4.7 km
från
150 kr
/dag
2 recensioner

Responsible summer friend for cats

Senast aktiv 5 dagar sen
YinanY

1. Yinan

Responsible summer friend for cats4.7 km
(2 recensioner)
Senast aktiv 5 dagar sen
"Yinan was absolutely wonderful with my cat! Very sweet, patient, and responsible. I felt completely comfortable knowing my cat was in such good hands!"
AndreaA
Granskning av Andrea
från
150 kr
/dag
JintianJ

2. Jintian

4.7 km
från
180 kr
/dag
5 recensioner
2
återkommande gäster

Passionerad & Genuint Kattälskande 🐈

Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv igår
JintianJ

2. Jintian

Passionerad & Genuint Kattälskande 🐈4.7 km
(5 recensioner)
2 återkommande gäster
Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv igår
"Jintian was friendly and great with my cats, the cats warmed up to her immediately. She also kept me updated with photos and messages on the cats statuses in real time. Highly recommended! "
KristyK
Granskning av Kristy
från
180 kr
/dag
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
AnnA

3. Ann

3 km
från
250 kr
/dag
5 recensioner

Kattvakt och hundrastning

Svarar vanligtvis inom en timme
AnnA

3. Ann

Kattvakt och hundrastning3 km
(5 recensioner)
Svarar vanligtvis inom en timme
"Tack så mycket Ann! Hon tog hand om min katt och skickade bilder varje gång, vilket gjorde mig lugn. Kommunikationen var snabb och smidig. Jag skulle absolut välja henne igen."
HnsH
Granskning av Hns
från
250 kr
/dag
KimK

4. Kim

2.7 km
från
190 kr
/dag
3 recensioner

I am ready to be your pet's next best friend.

Senast aktiv 11 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en dag
KimK

4. Kim

I am ready to be your pet's next best friend. 2.7 km
(3 recensioner)
Senast aktiv 11 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en dag
"Kim looked after our cat when were away and our cat was happy and relaxed when we returned. Kim kept us updated and sent pictures and videos and everything looked great when we got back. She had always responded quickly and seems a very lovely person - so glad we found her!"
BellaB
Granskning av Bella
från
190 kr
/dag
Gabriela MariannaG

5. Gabriela Marianna

4.2 km
från
200 kr
/dag
6 recensioner
3
återkommande gäster

Erfaren djurvakt med djurvårdsutbildning

Senast aktiv 5 dagar sen
Gabriela MariannaG

5. Gabriela Marianna

Erfaren djurvakt med djurvårdsutbildning4.2 km
(6 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast aktiv 5 dagar sen
"Jag märkte direkt att Gabriela verkligen brydde sig och tog hand om min katt på ett lugnt och omtänksamt sätt. Jag kunde slappna av och känna mig helt trygg under tiden. Rekommenderar henne varmt! "
parastooP
Granskning av parastoo
från
200 kr
/dag
UlianaU

6. Uliana

2.5 km
från
130 kr
/dag
12 recensioner
5
återkommande gäster

Loving and experienced pet sitter 🤍

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv igår
UlianaU

6. Uliana

Loving and experienced pet sitter 🤍2.5 km
(12 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv igår
"Very good communication with daily photos and descriptions, thank you Uliana for the care you have given 🩷🫶"
OceanO
Granskning av Ocean
från
130 kr
/dag
LauraL

7. Laura

3.1 km
från
200 kr
/dag
Ny djurvakt

Daily visits by veterinarian and animal lover

Senast aktiv 7 dagar sen
LauraL

7. Laura

Ny djurvakt
Daily visits by veterinarian and animal lover3.1 km
Senast aktiv 7 dagar sen
från
200 kr
/dag
JessieJ

8. Jessie

0.2 km
från
150 kr
/dag
5 recensioner
1
återkommande gäst

Trygg och erfaren hundälskare som gärna hjälper till

Senast aktiv 3 dagar sen
JessieJ

8. Jessie

Trygg och erfaren hundälskare som gärna hjälper till0.2 km
(5 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv 3 dagar sen
"En helt fantastisk djurvakt som är noggrann, kommunikativ och ser till djurens bästa på alla sätt. Har fått dagliga rapporter med bilder på våra fyrbenta vilket ingav respekt och professionalitet. Både jag och min sambo är mer än nöjda och kommer med säkerhet höra av oss igen om vi skulle behöva hjälp. "
AnnaA
Granskning av Anna
från
150 kr
/dag
KarlaK

9. Karla

1.3 km
från
180 kr
/dag
2 recensioner

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes

Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
KarlaK

9. Karla

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes1.3 km
(2 recensioner)
Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
"Karla did a fantastic job of looking after our cats Luna and Artemis. She helped us out at fairly short notice and went the extra mile to take care of them both. -- Karla gjorde ett fantastiskt jobb med att ta hand om våra katter Luna och Artemis. Hon hjälpte oss med ganska kort varsel och gjorde det lilla extra för att ta hand om dem båda."
CraigC
Granskning av Craig
från
180 kr
/dag
ElsaE

10. Elsa

2.4 km
från
100 kr
/dag
3 recensioner
5
återkommande gäster

Trygg,kärleksfull och flexibel hund- och kattpassning!

Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad igår
ElsaE

10. Elsa

Trygg,kärleksfull och flexibel hund- och kattpassning!2.4 km
(3 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad igår
från
100 kr
/dag
ZihanZ

11. Zihan

4.7 km
från
170 kr
/dag
5 recensioner

Experienced attentive sitter 🐶🐱💗

Senast bokad igår
Senast kontaktad 3 dagar sen
ZihanZ

11. Zihan

Experienced attentive sitter 🐶🐱💗4.7 km
(5 recensioner)
Senast bokad igår
Senast kontaktad 3 dagar sen
"Zihan took great care of our cats, brushing them, feeding them, and playing with them plenty. She was fast and dependable, and we felt safe with her taking care of the cats. The cats seemed very at ease afterwards."
MatteusM
Granskning av Matteus
från
170 kr
/dag
JingweiJ

12. Jingwei

4.7 km
från
150 kr
/dag
16 recensioner
5
återkommande gäster

Energetic Pet Lover Ready for Walks & Fun!

Bor med 1 katt
JingweiJ

12. Jingwei

Energetic Pet Lover Ready for Walks & Fun!4.7 km
(16 recensioner)
5 återkommande gäster
Bor med 1 katt
"Amazing! We and the cats love her 😻 can highly recommend "
ThereseT
Granskning av Therese
från
150 kr
/dag
ClaudiaC

13. Claudia

0.4 km
från
180 kr
/dag

🐾Will lovingly care for cats and dogs!

ClaudiaC

13. Claudia

🐾Will lovingly care for cats and dogs!0.4 km
från
180 kr
/dag
MiraM

14. Mira

1.3 km
från
230 kr
/dag
28 recensioner
7
återkommande gäster

Har erfarenhet av skygga katter och medicingivning

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
MiraM

14. Mira

Har erfarenhet av skygga katter och medicingivning1.3 km
(28 recensioner)
7 återkommande gäster
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
"This was the second time we asked Mira to visit our cats during our leave. All went well, Mira shared news and pictures everyday, the communication was easy and the cats were in great shape when we returned. Thanks again!"
AlineA
Granskning av Aline
från
230 kr
/dag
AnastasiiaA

15. Anastasiia

4.6 km
från
130 kr
/dag
25 recensioner
5
återkommande gäster

För ditt husdjurs bästa!

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
AnastasiiaA

15. Anastasiia

För ditt husdjurs bästa!4.6 km
(25 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
"Anastasiia took really good care of our cat while we were away. She followed all our instructions and even made sure to clean the sand and fur around the house. We were able to relax seeing she's such a trustworthy and reliable person and knowing Jack was in the best hands 😊"
VeselkaV
Granskning av Veselka
från
130 kr
/dag
JuliaJ

16. Julia

2.9 km
från
120 kr
/dag
16 recensioner
8
återkommande gäster

Pålitlig djurälskare

Bor med 1 katt
Bor med katt Sigge
JuliaJ

16. Julia

Pålitlig djurälskare 2.9 km
(16 recensioner)
8 återkommande gäster
Bor med 1 katt
Bor med katt Sigge
"Julia was absolutely wonderful with our rabbits, giving them so much care and attention. She followed their routine perfectly and made sure they felt safe and happy. We really appreciated the thoughtful updates and photos while we were away. I would trust her again in a heartbeat and highly recommend her to anyone!"
-anonymized--
Granskning av -anonymized-
från
120 kr
/dag
HannaH

17. Hanna

3.3 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 3 dagar sen
HannaH

17. Hanna

Ny djurvakt
Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta3.3 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 3 dagar sen
från
150 kr
/dag
OksanaO

18. Oksana

3.2 km
från
150 kr
/dag

Experienced Cat Sitter: Care&Playtime for Your Furry Friends

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
OksanaO

18. Oksana

Experienced Cat Sitter: Care&Playtime for Your Furry Friends3.2 km
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
150 kr
/dag
QINGYANQ

19. QINGYAN

4.3 km
från
150 kr
/dag
1 recension
1
återkommande gäst

A careful and responsible photographer that loves pets

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
QINGYANQ

19. QINGYAN

A careful and responsible photographer that loves pets4.3 km
(1 recension)
1 återkommande gäst
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
"We had a wonderful experience with Qingyan! She was very caring and attentive to my cat’s needs. One thing I especially appreciated was that she hand-fed him his wet food to make sure he ate enough. Otherwise, he tends to eat too much dry food, which doesn’t agree with his stomach. She also spent time playing with him and gave him plenty of attention, which made me feel reassured that he was happy and well cared for while I was away. It’s clear that she genuinely cares about cats and goes the extra mile to make them comfortable. I would absolutely choose her again the next time I travel! And I would definitely recommend her to anyone looking for a caring, responsible, and attentive cat sitter!"
KarenK
Granskning av Karen
från
150 kr
/dag
LindaL

20. Linda

3.4 km
från
200 kr
/dag
2 recensioner
1
återkommande gäst

Jag tar väl hand om din fyrtassare! (Ömalm/Vasastan)

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 4 dagar sen
LindaL

20. Linda

Jag tar väl hand om din fyrtassare! (Ömalm/Vasastan)3.4 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 4 dagar sen
"I totally recommend her. Caring and loving with our cat, kind and professional. 10/10!"
DeviD
Granskning av Devi
från
200 kr
/dag

Varför ska jag ha en djurvakt?

När du måste åka bort eller arbeta långa timmar, oroa dig inte för att lämna ditt husdjur ensam hemma. Har du någonsin undrat "Finns det en djurvakt i Solna som kan hjälpa mig?".

Lyckligtvis, med Pawshake, kan du enkelt hitta lokala och pålitliga djurvakter från Solna för drop-in besök. Detta innebär att en djurvakt kommer att besöka ditt husdjur vid en tidpunkt som ni både har bestämt och ge ditt husdjur massor av kärlek och uppmärksamhet. Detta kan vara i form av lektid i trädgården, en promenad till den lokala parken eller bara lite gos. Våra djurvakter kan också hjälpa till att administrera medicinering, ge mat och fylla på vattenskålen.

Hembesök är ett bra sätt att bryta upp dagen och göra den mer berikande för ditt husdjur. Pawshake's djurvakter har lång erfarenhet av att ta hand om en rad olika husdjur inklusive hundar, katter, kaniner, marsvin, fåglar med mera. Om du har flera husdjur är ett hembesök också ett bra alternativ för att se till att de alla får uppmärksamhet under dagen.

Dessa besök är det minst stressande alternativet för ditt husdjur eftersom ditt husdjur kommer att vara kavr i sitt eget hem i Solna. Deras omgivning kommer att kännas igen och vår kärleksfulla och passionerade Pawshake djurvakt kommer att skämma bort dem varje dag. Våra djurvakter kommer att se till att de behandlar ditt hem med respekt och är flexibla med tidpunkter, förfrågningar och varaktigheter. Allt detta kan diskuteras innan du bokar ett hembesök.

Så oavsett om du bara behöver en dag, en hel vecka eller till och med en månad kommer du att kunna hitta en erfaren djurvakt som kan tillgodose dig och ditt husdjurs behov i Solna. Det bästa är att din djurvakt från Pawshake är någon från ditt närområde, så de känner redan till området.

Våra djurvakter har också en mängd erfarenheter som inkluderar valpar, äldre, reserverade husdjur och hundträning. Så om ditt husdjur har några speciella krav kan du vara säker på att hitta en djurvakt som passar bra för dig.

Ditt husdjurs säkerhet och välfärd är en stor prioritering hos oss och det är därför som alla våra Pawshake djurvakter genomgår en strikt kontroll av vårt förtroende- och säkerhetsteam. På Pawshake förstår vi att det kan kännas lite obehaglig och låta en djurvakt gå in i ditt hem. Därför har Pawshake's djurvakter även offentligt tillgängliga recensioner från andra djurägare på sin profil som du kan läsa.

Varje bokning av hembesök som görs via Pawshake täcks också av Pawshake-garantin, som inkluderar veterinärtäckning, 24-timmars kundtjänst till både djurägare och djurvakt, med mera. Du kan slappna av och veta att dina husdjur kommer att tas väl om hand av en av våra sakkunniga djurvakter i Solna när du inte är hemma.

Djurägare i Solna bokar djurvakter på Pawshake. Över 453 djurägare i Solna har lämnat en recension, med ett medel på 4.96/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express