1. Djurpassning
  2. Lidingö

Djurpassning, Lidingö

En pålitlig djurvakt besöker ditt husdjur hemma hos dig

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
AngelinaA

1. Angelina

4.9 km
från
100 kr
/dag
2 recensioner

Cat lover loved by cats

Senast bokad idag
Senast kontaktad 2 dagar sen
AngelinaA

1. Angelina

Cat lover loved by cats4.9 km
(2 recensioner)
Senast bokad idag
Senast kontaktad 2 dagar sen
"Perfect. Thank you for taking care of my cat :)"
DanielD
Granskning av Daniel
från
100 kr
/dag
wangqiuW

2. wangqiu

4.7 km
från
160 kr
/dag
2 recensioner
1
återkommande gäst

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter

Senast aktiv idag
Svarar vanligtvis inom en timme
wangqiuW

2. wangqiu

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter4.7 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv idag
Svarar vanligtvis inom en timme
"Wangqiu took good care of our two rabbits, everything was as usual after we got back!"
JanJ
Granskning av Jan
från
160 kr
/dag
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
JuliaJ

3. Julia

2 km
från
200 kr
/dag
8 recensioner
3
återkommande gäster

Hund promenad, hund/katt/hus/smådjursvaktning på Lidingö

Senast aktiv 10 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
JuliaJ

3. Julia

Hund promenad, hund/katt/hus/smådjursvaktning på Lidingö2 km
(8 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast aktiv 10 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Tog väldigt bra hand om mina kaniner!"
EmilE
Granskning av Emil
från
200 kr
/dag
HannaH

4. Hanna

4.5 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 2 dagar sen
HannaH

4. Hanna

Ny djurvakt
Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta4.5 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 2 dagar sen
från
150 kr
/dag
EllinorE

5. Ellinor

4.1 km
från
200 kr
/dag

Söker Du En Pålitlig Djurvän?

Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv idag
EllinorE

5. Ellinor

Söker Du En Pålitlig Djurvän?4.1 km
Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv idag
från
200 kr
/dag
NannaN

6. Nanna

3 km
från
200 kr
/dag

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb!

Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
NannaN

6. Nanna

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb! 3 km
Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
från
200 kr
/dag
EmiliaE

7. Emilia

4.3 km
från
200 kr
/dag

Hundpromenader och kattpassning på Lidingö

Bor med 1 hund
Bor med Labrador Frank
EmiliaE

7. Emilia

Hundpromenader och kattpassning på Lidingö4.3 km
Bor med 1 hund
Bor med Labrador Frank
från
200 kr
/dag

Varför ska jag ha en djurvakt?

När du måste åka bort eller arbeta långa timmar, oroa dig inte för att lämna ditt husdjur ensam hemma. Har du någonsin undrat "Finns det en djurvakt i Lidingö som kan hjälpa mig?".

Lyckligtvis, med Pawshake, kan du enkelt hitta lokala och pålitliga djurvakter från Lidingö för drop-in besök. Detta innebär att en djurvakt kommer att besöka ditt husdjur vid en tidpunkt som ni både har bestämt och ge ditt husdjur massor av kärlek och uppmärksamhet. Detta kan vara i form av lektid i trädgården, en promenad till den lokala parken eller bara lite gos. Våra djurvakter kan också hjälpa till att administrera medicinering, ge mat och fylla på vattenskålen.

Hembesök är ett bra sätt att bryta upp dagen och göra den mer berikande för ditt husdjur. Pawshake's djurvakter har lång erfarenhet av att ta hand om en rad olika husdjur inklusive hundar, katter, kaniner, marsvin, fåglar med mera. Om du har flera husdjur är ett hembesök också ett bra alternativ för att se till att de alla får uppmärksamhet under dagen.

Dessa besök är det minst stressande alternativet för ditt husdjur eftersom ditt husdjur kommer att vara kavr i sitt eget hem i Lidingö. Deras omgivning kommer att kännas igen och vår kärleksfulla och passionerade Pawshake djurvakt kommer att skämma bort dem varje dag. Våra djurvakter kommer att se till att de behandlar ditt hem med respekt och är flexibla med tidpunkter, förfrågningar och varaktigheter. Allt detta kan diskuteras innan du bokar ett hembesök.

Så oavsett om du bara behöver en dag, en hel vecka eller till och med en månad kommer du att kunna hitta en erfaren djurvakt som kan tillgodose dig och ditt husdjurs behov i Lidingö. Det bästa är att din djurvakt från Pawshake är någon från ditt närområde, så de känner redan till området.

Våra djurvakter har också en mängd erfarenheter som inkluderar valpar, äldre, reserverade husdjur och hundträning. Så om ditt husdjur har några speciella krav kan du vara säker på att hitta en djurvakt som passar bra för dig.

Ditt husdjurs säkerhet och välfärd är en stor prioritering hos oss och det är därför som alla våra Pawshake djurvakter genomgår en strikt kontroll av vårt förtroende- och säkerhetsteam. På Pawshake förstår vi att det kan kännas lite obehaglig och låta en djurvakt gå in i ditt hem. Därför har Pawshake's djurvakter även offentligt tillgängliga recensioner från andra djurägare på sin profil som du kan läsa.

Varje bokning av hembesök som görs via Pawshake täcks också av Pawshake-garantin, som inkluderar veterinärtäckning, 24-timmars kundtjänst till både djurägare och djurvakt, med mera. Du kan slappna av och veta att dina husdjur kommer att tas väl om hand av en av våra sakkunniga djurvakter i Lidingö när du inte är hemma.

Djurägare i Lidingö bokar djurvakter på Pawshake. Över 452 djurägare i Lidingö har lämnat en recension, med ett medel på 4.95/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express