1. Djurpassning
  2. Solna

Djurpassning, Solna

En pålitlig djurvakt besöker ditt husdjur hemma hos dig

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
YinanY

1. Yinan

3.3 km
från
150 kr
/dag
2 recensioner

Responsible summer friend for cats

Senast aktiv 5 dagar sen
YinanY

1. Yinan

Responsible summer friend for cats3.3 km
(2 recensioner)
Senast aktiv 5 dagar sen
"Yinan was absolutely wonderful with my cat! Very sweet, patient, and responsible. I felt completely comfortable knowing my cat was in such good hands!"
AndreaA
Granskning av Andrea
från
150 kr
/dag
AngelinaA

2. Angelina

2.5 km
från
100 kr
/dag
2 recensioner

Cat lover loved by cats

Senast bokad igår
Senast kontaktad 3 dagar sen
AngelinaA

2. Angelina

Cat lover loved by cats2.5 km
(2 recensioner)
Senast bokad igår
Senast kontaktad 3 dagar sen
"Perfect. Thank you for taking care of my cat :)"
DanielD
Granskning av Daniel
från
100 kr
/dag
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
JintianJ

3. Jintian

3.3 km
från
180 kr
/dag
5 recensioner
2
återkommande gäster

Passionerad & Genuint Kattälskande 🐈

Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv igår
JintianJ

3. Jintian

Passionerad & Genuint Kattälskande 🐈3.3 km
(5 recensioner)
2 återkommande gäster
Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv igår
"Jintian was friendly and great with my cats, the cats warmed up to her immediately. She also kept me updated with photos and messages on the cats statuses in real time. Highly recommended! "
KristyK
Granskning av Kristy
från
180 kr
/dag
LiangliangL

4. Liangliang

4 km
från
130 kr
/dag
3 recensioner
1
återkommande gäst

Promenad och hembesök till hundar, katter och smådjur

Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad 7 dagar sen
LiangliangL

4. Liangliang

Promenad och hembesök till hundar, katter och smådjur 4 km
(3 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad 7 dagar sen
"It was the first time for Nutella to be home without us for more than a few hours and Liangliang was great in taking care of our bunny. She is very friendly, she accepted and followed all the instructions we gave her, and we found Nutella relaxed and very well taken care of when we came back. Liangliang shared pictures with us during the weekend and was very attentive that the bunny was eating and behaving normally. Everything went smooth and we highly recommend!"
LuciaL
Granskning av Lucia
från
130 kr
/dag
LauraL

5. Laura

2.9 km
från
200 kr
/dag
Ny djurvakt

Daily visits by veterinarian and animal lover

Senast aktiv 7 dagar sen
LauraL

5. Laura

Ny djurvakt
Daily visits by veterinarian and animal lover2.9 km
Senast aktiv 7 dagar sen
från
200 kr
/dag
JessieJ

6. Jessie

3.1 km
från
150 kr
/dag
5 recensioner
1
återkommande gäst

Trygg och erfaren hundälskare som gärna hjälper till

Senast aktiv 3 dagar sen
JessieJ

6. Jessie

Trygg och erfaren hundälskare som gärna hjälper till3.1 km
(5 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv 3 dagar sen
"En helt fantastisk djurvakt som är noggrann, kommunikativ och ser till djurens bästa på alla sätt. Har fått dagliga rapporter med bilder på våra fyrbenta vilket ingav respekt och professionalitet. Både jag och min sambo är mer än nöjda och kommer med säkerhet höra av oss igen om vi skulle behöva hjälp. "
AnnaA
Granskning av Anna
från
150 kr
/dag
KarlaK

7. Karla

4.2 km
från
180 kr
/dag
2 recensioner

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes

Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
KarlaK

7. Karla

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes4.2 km
(2 recensioner)
Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
"Karla did a fantastic job of looking after our cats Luna and Artemis. She helped us out at fairly short notice and went the extra mile to take care of them both. -- Karla gjorde ett fantastiskt jobb med att ta hand om våra katter Luna och Artemis. Hon hjälpte oss med ganska kort varsel och gjorde det lilla extra för att ta hand om dem båda."
CraigC
Granskning av Craig
från
180 kr
/dag
AgnesA

8. Agnes

4.6 km
från
210 kr
/dag
3 recensioner
1
återkommande gäst

Promenader och hembesök av djurälskande student i Råsunda

Bor med 2 katter
Svarar vanligtvis inom en timme
AgnesA

8. Agnes

Promenader och hembesök av djurälskande student i Råsunda4.6 km
(3 recensioner)
1 återkommande gäst
Bor med 2 katter
Svarar vanligtvis inom en timme
"Agnes är en bra och pålitlig person med kattvana. Jag kommer att anlita henne igen."
KeeK
Granskning av Kee
från
210 kr
/dag
ZihanZ

9. Zihan

3.3 km
från
170 kr
/dag
5 recensioner

Experienced attentive sitter 🐶🐱💗

Senast bokad igår
Senast kontaktad 3 dagar sen
ZihanZ

9. Zihan

Experienced attentive sitter 🐶🐱💗3.3 km
(5 recensioner)
Senast bokad igår
Senast kontaktad 3 dagar sen
"Zihan took great care of our cats, brushing them, feeding them, and playing with them plenty. She was fast and dependable, and we felt safe with her taking care of the cats. The cats seemed very at ease afterwards."
MatteusM
Granskning av Matteus
från
170 kr
/dag
JingweiJ

10. Jingwei

3.4 km
från
150 kr
/dag
16 recensioner
5
återkommande gäster

Energetic Pet Lover Ready for Walks & Fun!

Bor med 1 katt
JingweiJ

10. Jingwei

Energetic Pet Lover Ready for Walks & Fun!3.4 km
(16 recensioner)
5 återkommande gäster
Bor med 1 katt
"Amazing! We and the cats love her 😻 can highly recommend "
ThereseT
Granskning av Therese
från
150 kr
/dag
wangqiuW

11. wangqiu

2.5 km
från
160 kr
/dag
2 recensioner
1
återkommande gäst

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter

Senast aktiv igår
Svarar vanligtvis inom en timme
wangqiuW

11. wangqiu

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter2.5 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv igår
Svarar vanligtvis inom en timme
"Wangqiu took good care of our two rabbits, everything was as usual after we got back!"
JanJ
Granskning av Jan
från
160 kr
/dag
ClaudiaC

12. Claudia

3.6 km
från
180 kr
/dag

🐾Will lovingly care for cats and dogs!

ClaudiaC

12. Claudia

🐾Will lovingly care for cats and dogs!3.6 km
från
180 kr
/dag
MiraM

13. Mira

4.3 km
från
230 kr
/dag
28 recensioner
7
återkommande gäster

Har erfarenhet av skygga katter och medicingivning

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
MiraM

13. Mira

Har erfarenhet av skygga katter och medicingivning4.3 km
(28 recensioner)
7 återkommande gäster
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
"This was the second time we asked Mira to visit our cats during our leave. All went well, Mira shared news and pictures everyday, the communication was easy and the cats were in great shape when we returned. Thanks again!"
AlineA
Granskning av Aline
från
230 kr
/dag
AnastasiiaA

14. Anastasiia

4.3 km
från
130 kr
/dag
25 recensioner
5
återkommande gäster

För ditt husdjurs bästa!

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
AnastasiiaA

14. Anastasiia

För ditt husdjurs bästa!4.3 km
(25 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
"Anastasiia took really good care of our cat while we were away. She followed all our instructions and even made sure to clean the sand and fur around the house. We were able to relax seeing she's such a trustworthy and reliable person and knowing Jack was in the best hands 😊"
VeselkaV
Granskning av Veselka
från
130 kr
/dag
MikaelaM

15. Mikaela

3.9 km
från
200 kr
/dag
15 recensioner
10
återkommande gäster

Erfaren kattvakt som gärna ser efter era sötnosar!

Senast aktiv 5 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en dag
MikaelaM

15. Mikaela

Erfaren kattvakt som gärna ser efter era sötnosar!3.9 km
(15 recensioner)
10 återkommande gäster
Senast aktiv 5 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en dag
"Vi är så nöjda med hur Mikaela tog hand om våra katter när vi reste bort över jul och nyår. Hon var pålitlig, kunnig och engagerad, det känns som att hon verkligen lade vikt vid att lära känna våra djur och skapade förtroende hos dem. Vi kände oss helt och hållet trygga med att lämna våra älsklingar i Mikaelas omsorg och kunde slappna av och njuta av vår resa. Vi kan varmt rekommendera Mikaelas tjänster!"
LinaL
Granskning av Lina
från
200 kr
/dag
LinnL

16. Linn

4.3 km
från
150 kr
/dag
3 recensioner
2
återkommande gäster

Trygg, pålitlig djur- och promenadälskare

Senast kontaktad 7 dagar sen
Senast aktiv 7 dagar sen
LinnL

16. Linn

Trygg, pålitlig djur- och promenadälskare4.3 km
(3 recensioner)
2 återkommande gäster
Senast kontaktad 7 dagar sen
Senast aktiv 7 dagar sen
"Vi är jättenöjda med Linn som tog hand om våra två katter när vi var iväg. Hon var lätt att kommunicera med och gav oss fina uppdateringar när vi var iväg, så vi kände oss trygga med Linn. "
AliceA
Granskning av Alice
från
150 kr
/dag
JuliaJ

17. Julia

2.3 km
från
120 kr
/dag
16 recensioner
8
återkommande gäster

Pålitlig djurälskare

Bor med 1 katt
Bor med katt Sigge
JuliaJ

17. Julia

Pålitlig djurälskare 2.3 km
(16 recensioner)
8 återkommande gäster
Bor med 1 katt
Bor med katt Sigge
"Julia was absolutely wonderful with our rabbits, giving them so much care and attention. She followed their routine perfectly and made sure they felt safe and happy. We really appreciated the thoughtful updates and photos while we were away. I would trust her again in a heartbeat and highly recommend her to anyone!"
-anonymized--
Granskning av -anonymized-
från
120 kr
/dag
JuliaJ

18. Julia

4.1 km
från
200 kr
/dag
8 recensioner
3
återkommande gäster

Hund promenad, hund/katt/hus/smådjursvaktning på Lidingö

Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
JuliaJ

18. Julia

Hund promenad, hund/katt/hus/smådjursvaktning på Lidingö4.1 km
(8 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
"Tog väldigt bra hand om mina kaniner!"
EmilE
Granskning av Emil
från
200 kr
/dag
feliciaF

19. felicia

3.4 km
från
300 kr
/dag
6 recensioner
3
återkommande gäster

Kattpersonal men gärna kattvän om hen tillåter det

Bor med 2 katter
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
feliciaF

19. felicia

Kattpersonal men gärna kattvän om hen tillåter det3.4 km
(6 recensioner)
3 återkommande gäster
Bor med 2 katter
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Felicia har tagit fantastiskt bra hand om våra katter. Vi känner oss så trygga med att lämna dem med henne och ser att de får mycket fin kontakt. Vi kan varmt rekommendera Felicia! "
LinaL
Granskning av Lina
från
300 kr
/dag
HannaH

20. Hanna

0.7 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 3 dagar sen
HannaH

20. Hanna

Ny djurvakt
Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta0.7 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 3 dagar sen
från
150 kr
/dag

Varför ska jag ha en djurvakt?

När du måste åka bort eller arbeta långa timmar, oroa dig inte för att lämna ditt husdjur ensam hemma. Har du någonsin undrat "Finns det en djurvakt i Solna som kan hjälpa mig?".

Lyckligtvis, med Pawshake, kan du enkelt hitta lokala och pålitliga djurvakter från Solna för drop-in besök. Detta innebär att en djurvakt kommer att besöka ditt husdjur vid en tidpunkt som ni både har bestämt och ge ditt husdjur massor av kärlek och uppmärksamhet. Detta kan vara i form av lektid i trädgården, en promenad till den lokala parken eller bara lite gos. Våra djurvakter kan också hjälpa till att administrera medicinering, ge mat och fylla på vattenskålen.

Hembesök är ett bra sätt att bryta upp dagen och göra den mer berikande för ditt husdjur. Pawshake's djurvakter har lång erfarenhet av att ta hand om en rad olika husdjur inklusive hundar, katter, kaniner, marsvin, fåglar med mera. Om du har flera husdjur är ett hembesök också ett bra alternativ för att se till att de alla får uppmärksamhet under dagen.

Dessa besök är det minst stressande alternativet för ditt husdjur eftersom ditt husdjur kommer att vara kavr i sitt eget hem i Solna. Deras omgivning kommer att kännas igen och vår kärleksfulla och passionerade Pawshake djurvakt kommer att skämma bort dem varje dag. Våra djurvakter kommer att se till att de behandlar ditt hem med respekt och är flexibla med tidpunkter, förfrågningar och varaktigheter. Allt detta kan diskuteras innan du bokar ett hembesök.

Så oavsett om du bara behöver en dag, en hel vecka eller till och med en månad kommer du att kunna hitta en erfaren djurvakt som kan tillgodose dig och ditt husdjurs behov i Solna. Det bästa är att din djurvakt från Pawshake är någon från ditt närområde, så de känner redan till området.

Våra djurvakter har också en mängd erfarenheter som inkluderar valpar, äldre, reserverade husdjur och hundträning. Så om ditt husdjur har några speciella krav kan du vara säker på att hitta en djurvakt som passar bra för dig.

Ditt husdjurs säkerhet och välfärd är en stor prioritering hos oss och det är därför som alla våra Pawshake djurvakter genomgår en strikt kontroll av vårt förtroende- och säkerhetsteam. På Pawshake förstår vi att det kan kännas lite obehaglig och låta en djurvakt gå in i ditt hem. Därför har Pawshake's djurvakter även offentligt tillgängliga recensioner från andra djurägare på sin profil som du kan läsa.

Varje bokning av hembesök som görs via Pawshake täcks också av Pawshake-garantin, som inkluderar veterinärtäckning, 24-timmars kundtjänst till både djurägare och djurvakt, med mera. Du kan slappna av och veta att dina husdjur kommer att tas väl om hand av en av våra sakkunniga djurvakter i Solna när du inte är hemma.

Djurägare i Solna bokar djurvakter på Pawshake. Över 453 djurägare i Solna har lämnat en recension, med ett medel på 4.96/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express