1. Hundpensionat
  2. Kungälv

Hundpensionat, Kungälv

Din hund övernattar hos en hundvakt

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
LauraL

1. Laura

18.8 km
från
300 kr
/natt
155 recensioner
53
återkommande gäster

Djurvakt i Göteborg :)

Senast bokad 2 dagar sen
Senast kontaktad
LauraL

1. Laura

Djurvakt i Göteborg :)18.8 km
(155 recensioner)
53 återkommande gäster
Senast bokad 2 dagar sen
Senast kontaktad
"We couldn’t have been happier with Laura! She took wonderful care of our Golden Retriever, Remo, while we were on holiday. She kept us updated, was easy to communicate with, and made us feel completely at ease. It was clear that Remo was happy and well looked after. We would absolutely recommend Laura to anyone looking for a kind, reliable, and caring dog sitter, and we would happily book with her again. Thank you so much, Laura! ❤️"
SaraS
Granskning av Sara
från
300 kr
/natt
EllaE

2. Ella

18.1 km
från
370 kr
/natt
8 recensioner
1
återkommande gäst

Caring & Reliable Pet Lover in Gothenburg

Senast bokad igår
Senast kontaktad
EllaE

2. Ella

Caring & Reliable Pet Lover in Gothenburg18.1 km
(8 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast bokad igår
Senast kontaktad
"Vår hund Charlie hade det jättebra hos Ella och vi kände oss väldigt trygga. Hon var noggrann med att lära känna vår hund och hans behov. Genom foto och film kunde vi följa hans vistelse dag för dag! Han fick bra med promenader och lektid. Dessutom massa gos och mys!"
AnetteA
Granskning av Anette
från
370 kr
/natt
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
InnaI

3. Inna

13.2 km
från
300 kr
/natt
1 recension

Trygg och kärleksfull djurvän med lång erfarenhet

Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv 5 dagar sen
InnaI

3. Inna

Trygg och kärleksfull djurvän med lång erfarenhet13.2 km
(1 recension)
Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv 5 dagar sen
"Jag är väldigt nöjd med upplevelsen! Hon tog hand om min hund på ett väldigt ansvarsfullt och omtänksamt sätt. Jag fick regelbundet bilder och uppdateringar, och vi hade kontakt under hela tiden. Min hund fick gå ut på många promenader och blev verkligen väl omhändertagen. Det kändes tryggt att veta att han var i så goda händer. Man märker verkligen att hon tycker om djur och bryr sig om dem. Jag rekommenderar henne varmt och kommer definitivt att anlita henne igen! ❤️🐾 Tack, Inna!"
NicoleN
Granskning av Nicole
från
300 kr
/natt
EllaE

4. Ella

17.9 km
från
300 kr
/natt
1 recension
1
återkommande gäst

Söker du hundvakt?

Senast bokad 11 dagar sen
Senast kontaktad igår
EllaE

4. Ella

Söker du hundvakt?17.9 km
(1 recension)
1 återkommande gäst
Senast bokad 11 dagar sen
Senast kontaktad igår
"Allt fungerade jättebra, vår Dagny hade toppendagar hos Ella! Det märks att Ella har djurvana och det kändes helt tryggt att lämna vår hund hos henne. Fin kommunikation under de dagar vi var bortresta. Behöver vi hundvakt igen blir det Ella!"
LottaL
Granskning av Lotta
från
300 kr
/natt
ShwetaS

5. Shweta

6.9 km
från
200 kr
/natt
1 recension
1
återkommande gäst

Dog lover

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
ShwetaS

5. Shweta

Dog lover6.9 km
(1 recension)
1 återkommande gäst
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
"Efter att ha haft min hund hos Shweta och hennes man under en långhelg, rekommenderar jag dessa ansvarsfulla, lyhörda och trevliga hundvakter! Min hund kräver lite extra då det tar tid innan han känner sig bekväm bland nya människor, vilket inte var ett hinder för Shweta. Tålmodig, kärleksfull och konsekvent hundvakt ledde snabbt till en trygg och glad vovve. "
JohannaJ
Granskning av Johanna
från
200 kr
/natt
NellieN

6. Nellie

18.5 km
från
300 kr
/natt
Ny djurvakt

Djurälskande och trygg hund- & kattvakt

Senast aktiv 3 dagar sen
NellieN

6. Nellie

Ny djurvakt
Djurälskande och trygg hund- & kattvakt18.5 km
Senast aktiv 3 dagar sen
från
300 kr
/natt
PaulP

7. Paul

15.3 km
från
400 kr
/natt
1 recension

Paul & Marcela: Fun days & cozy nights for pets

Senast kontaktad 14 dagar sen
Senast aktiv 14 dagar sen
PaulP

7. Paul

Paul & Marcela: Fun days & cozy nights for pets15.3 km
(1 recension)
Senast kontaktad 14 dagar sen
Senast aktiv 14 dagar sen
"​Vi kunde inte vara nöjdare! Paul (& Marcela) tog hand om vår hund på ett fantastiskt sätt, höll oss uppdaterade och såg till att allt gick hur smidigt som helst. Vi rekommenderar dem varmt!"
GustavG
Granskning av Gustav
från
400 kr
/natt
yangY

8. yang

16.4 km
från
300 kr
/natt
1 recension

Reliable and experienced dog near park&river just downstairs

Senast aktiv 12 dagar sen
yangY

8. yang

Reliable and experienced dog near park&river just downstairs16.4 km
(1 recension)
Senast aktiv 12 dagar sen
från
300 kr
/natt
ViolaV

9. Viola

18 km
från
249 kr
/natt
5 recensioner
3
återkommande gäster

Kattälskande läkare som gärna hjälper till!

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
ViolaV

9. Viola

Kattälskande läkare som gärna hjälper till!18 km
(5 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
"Jag är glad att du ville hjälpa oss. Det var skönt att höra att allting gick bra och att vi båda är nöjda. "
JanJ
Granskning av Jan
från
249 kr
/natt
BennyB

10. Benny

1.2 km
från
300 kr
/natt

Erfarenhet och kan passa med kort varsel.

Senast aktiv 3 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
BennyB

10. Benny

Erfarenhet och kan passa med kort varsel.1.2 km
Senast aktiv 3 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
300 kr
/natt
BeatriceB

11. Beatrice

18.6 km
från
700 kr
/natt

Lekfull och kärleksfull djurperson

BeatriceB

11. Beatrice

Lekfull och kärleksfull djurperson18.6 km
från
700 kr
/natt
RachanaR

12. Rachana

16.4 km
från
200 kr
/natt
5 recensioner

Love and Care For Your Four-legged Friends!!!

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv idag
RachanaR

12. Rachana

Love and Care For Your Four-legged Friends!!!16.4 km
(5 recensioner)
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv idag
"Rachana was really a great host for our dog,loving and caring and kept a continous contact with us. - The best you could wish!"
LenaL
Granskning av Lena
från
200 kr
/natt
SpoorthiS

13. Spoorthi

16.9 km
från
320 kr
/natt
3 recensioner

Reliable and Caring Pet Sitter

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad igår
SpoorthiS

13. Spoorthi

Reliable and Caring Pet Sitter 16.9 km
(3 recensioner)
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad igår
från
320 kr
/natt
MikaM

14. Mika

19.3 km
från
300 kr
/natt
2 recensioner
1
återkommande gäst

Hundälskande student som gärna passar din hund! 🐶🩷

Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv idag
MikaM

14. Mika

Hundälskande student som gärna passar din hund! 🐶🩷19.3 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv idag
från
300 kr
/natt
Marcela LauritoM

15. Marcela Laurito

15.3 km
från
300 kr
/natt
2 recensioner

Paul & Marcela: Fun days & cozy nights for pets

Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad igår
Marcela LauritoM

15. Marcela Laurito

Paul & Marcela: Fun days & cozy nights for pets15.3 km
(2 recensioner)
Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad igår
från
300 kr
/natt
JohannaJ

16. Johanna

16.8 km
från
300 kr
/natt

Lugn och trygg katt/hundvakt med djurvana

JohannaJ

16. Johanna

Lugn och trygg katt/hundvakt med djurvana16.8 km
från
300 kr
/natt
AfsanehA

17. Afsaneh

16.1 km
från
250 kr
/natt
1 recension

Only CAT SITTING

Svarar vanligtvis inom en timme
AfsanehA

17. Afsaneh

Only CAT SITTING16.1 km
(1 recension)
Svarar vanligtvis inom en timme
från
250 kr
/natt
SibyllaS

18. Sibylla

16 km
från
600 kr
/natt
1 recension

Din hunds favorit hundvakt

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
SibyllaS

18. Sibylla

Din hunds favorit hundvakt16 km
(1 recension)
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
600 kr
/natt
JaffarJ

19. Jaffar

17.9 km
från
300 kr
/natt

Med hjärta för djur och trygghet för dig

JaffarJ

19. Jaffar

Med hjärta för djur och trygghet för dig17.9 km
från
300 kr
/natt
SabrinaS

20. Sabrina

2.3 km
från
375 kr
/natt

Älskar att ta hand om din katt , erfaren katt uppfödare

SabrinaS

20. Sabrina

Älskar att ta hand om din katt , erfaren katt uppfödare 2.3 km
från
375 kr
/natt

Varför hundpensionat?

På Pawshake är vi alla hundälskare själva, så vi förstår hur stressigt det kan vara att tänka på var din hund kommer att bo när du behöver åka iväg. Hundhotel kanske inte alltid är ett lämpligt alternativ eftersom de ofta kan vara långt borta, överfulla eller inte kan hantera din hunds individuella behov.

Tack och lov gör Pawshake processen att hitta en lokal djurvakt i Kungälv enkel och stressfri. Våra djurvakter går var och en genom en strikt verifieringsprocess och när de erbjuder hund hotel hemma hos sig måste de också inkludera foton av sin hemmiljö så att du verkligen kan se vart din hund kommer att bo. Varje djurvakt verifieras individuellt av vårt förtroende- och säkerhetsteam och de har också recensioner från andra husdjursägare på sina profiler. Framför allt kan du lita på att de kommer att älska din hund lika mycket som du gör under sin vistelse.

Fördelarna med att använda en Pawshake djurvakt är att din hund kommer att vara i en liknande hemmamiljö som och de kommer garanterat att få massor av klappar och uppmärksamhet. Dessutom är våra vänliga hundvakter i Kungälv mycket flexibla och kommer följa alla rutiner, specialinstruktioner eller krav som din hund kan ha. Detta är viktigt för hundar eftersom de kan vara lite oroliga när de är hemifrån för första gången. Att ha en rutin och en bekant miljö (som ett annat hem i Kungälv) kommer att göra upplevelsen mycket positiv för dem.

Om din hund är en soffapotatis och föredrar att hänga inne hela dagen, kommer din Pawshake djurvakt i Kungälv att ge din hund massor av mag klappar under sin vistelse. Eller om din hund är mer aktiv och föredrar att gå på dagliga promenader och jaga en boll, kan din djurvakt göra det också! Se hund hotel med en Pawshake djurvakt som en chans för din hund att ha sin egen semester.

Pawshake's djurvakter har rimliga priser som inkluderar dagliga uppdateringar, obegränsat med gos och tid för lek. Det betyder att du inte behöver oroa dig för priset eller betala extra för dessa tjänster. Detta gör våra hund hotels tjänster till ett prisvärt alternativ till traditionella hundpensionat där du kan debiteras extra för varje speciell begäran.

Dessutom kan du åka på din resa utan att oroa dig eftersom alla bokning av hund hotel hos Pawshake omfattas av Pawshake-garantin. Den inkluderar veterinärstäckning, kundtjänst dygnet runt med mera. Detta ger dig och den djurvakt sinnesro under hela bokningen av tjänsten.

Pawshake's djurvakter kommer från olika bakgrunder och många är yrkesverksamma inom djurvårdssektorn själva. Vi har djurvakter som sträcker sig från veterinärer och sjuksköterskor till hundtränare . Med ett så brett utbud kan du vara säker på att hitta en hundvakt som uppfyller din hunds behov. Har du en kärlek till hundar och utrymme? Varför inte överväga att ha ett hund hotel själv? Vi erbjuder kundtjänst dygnet runt, veterinärstäckning och flexibilitet. Du får välja när och hur mycket du vill jobba. Ansökningsprocessen är enkel och vi letar alltid efter nya djurvakter i Kungälv. Bli en del av Pawshake's team.

Djurägare i Kungälv bokar hundinackordering på Pawshake. Över 191 djurägare i Kungälv har lämnat en recension, med ett medel på 4.96/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express