1. Djurpassning
  2. Göteborg

Djurpassning, Göteborg

En pålitlig djurvakt besöker ditt husdjur hemma hos dig

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
LauraL

1. Laura

4 km
från
80 kr
/dag
155 recensioner
53
återkommande gäster

Djurvakt i Göteborg :)

Senast bokad 2 dagar sen
Senast kontaktad
LauraL

1. Laura

Djurvakt i Göteborg :)4 km
(155 recensioner)
53 återkommande gäster
Senast bokad 2 dagar sen
Senast kontaktad
"We had a wonderful experience with our cat sitter. She took excellent care of our cat and kept us updated every day with photos, which gave us great peace of mind while we were away. We truly appreciate her kindness, reliability, and excellent communication. We would definitely book her again and highly recommend her to anyone looking for a caring and trustworthy cat sitter!"
JuliaJ
Granskning av Julia
från
80 kr
/dag
MartaM

2. Marta

4.9 km
från
165 kr
/dag
28 recensioner
16
återkommande gäster

En galen två-katts-ägare

Senast kontaktad
Senast aktiv idag
MartaM

2. Marta

En galen två-katts-ägare4.9 km
(28 recensioner)
16 återkommande gäster
Senast kontaktad
Senast aktiv idag
"Our second time with Marta, I can highly recommend her!"
LassiL
Granskning av Lassi
från
165 kr
/dag
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
SpoorthiS

3. Spoorthi

2.4 km
från
240 kr
/dag
3 recensioner

Reliable and Caring Pet Sitter

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad igår
SpoorthiS

3. Spoorthi

Reliable and Caring Pet Sitter 2.4 km
(3 recensioner)
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad igår
"Spoorthi took great care of our cat. She asked about things she was unsure of and used previous experiences to treat our cat carefully. Detailed reports after each visit made us sure he was in good hands. They became good friends before the booking ended."
ElisabethE
Granskning av Elisabeth
från
240 kr
/dag
KarinK

4. Karin

2.3 km
från
100 kr
/dag

Trygg person med 💚 för alla - kattvakt & hundpromenader

Bor med 3 katter
KarinK

4. Karin

Trygg person med 💚 för alla - kattvakt & hundpromenader2.3 km
Bor med 3 katter
från
100 kr
/dag
OkuliinaO

5. Okuliina

2 km
från
140 kr
/dag
11 recensioner
3
återkommande gäster

Loving and experienced care for your pet

Senast bokad 14 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
OkuliinaO

5. Okuliina

Loving and experienced care for your pet2 km
(11 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast bokad 14 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
"Okuliina looked after our cat for a week with daily visits. We received reports every day with many photos. She stayed around and made sure Trixie got all the cuddles she wanted. Okuliina is fantastic and we will definitely book her again! 🐈"
FredrikF
Granskning av Fredrik
från
140 kr
/dag
AmeliaA

6. Amelia

4.7 km
från
135 kr
/dag
12 recensioner
3
återkommande gäster

Snäll och tålmodig djurvakt

Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 6 dagar sen
AmeliaA

6. Amelia

Snäll och tålmodig djurvakt4.7 km
(12 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 6 dagar sen
"Everything went really well with Amelia! We could see from the images and videos that our cats were happy to have her take care of them."
LassiL
Granskning av Lassi
från
135 kr
/dag
EllaE

7. Ella

2.4 km
från
250 kr
/dag
8 recensioner
1
återkommande gäst

Caring & Reliable Pet Lover in Gothenburg

Senast bokad igår
Senast kontaktad
EllaE

7. Ella

Caring & Reliable Pet Lover in Gothenburg2.4 km
(8 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast bokad igår
Senast kontaktad
"✨️✨️✨️✨️✨️ Ella tog hand om våra två katter på ett fantastiskt sätt medan vi var bortresta. Hon var pålitlig, omtänksam och följde alla instruktioner noggrant. Det kändes väldigt tryggt att veta att våra katter var i så goda händer. Hon gjorde inte bara det praktiska som matning och skötsel, utan gav också våra katter mycket kärlek, närhet och uppmärksamhet. Kommunikation med Ella fungerade utmärkt och allt var precis som vi hade önskat när vi kom hem. Vi är otroligt tacksamma för hennes hjälp och kan varmt rekommendera Ella till alla som söker en ansvarsfull, trygg och omtänksam kattvakt. Hon förtjänar verkligen högsta betyg! ✨️✨️✨️✨️✨️"
HemenH
Granskning av Hemen
från
250 kr
/dag
NatalieN

8. Natalie

2.5 km
från
100 kr
/dag
2 recensioner
2
återkommande gäster

Djurvän erbjuder tjänster som kattvakt och hundpromenader!

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
NatalieN

8. Natalie

Djurvän erbjuder tjänster som kattvakt och hundpromenader!2.5 km
(2 recensioner)
2 återkommande gäster
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Duktig och pålitlig djurvakt! Natalie tog fint hand om vår katt och våra sköldpaddor."
JohannaJ
Granskning av Johanna
från
100 kr
/dag
AdriannaA

9. Adrianna

4.8 km
från
124 kr
/dag
Ny djurvakt

Trygg och erfaren djurälskare erbjuder djurpassning

Senast kontaktad igår
Senast aktiv idag
AdriannaA

9. Adrianna

Ny djurvakt
Trygg och erfaren djurälskare erbjuder djurpassning4.8 km
Senast kontaktad igår
Senast aktiv idag
från
124 kr
/dag
AfsanehA

10. Afsaneh

0.3 km
från
280 kr
/dag
1 recension

Only CAT SITTING

Svarar vanligtvis inom en timme
AfsanehA

10. Afsaneh

Only CAT SITTING0.3 km
(1 recension)
Svarar vanligtvis inom en timme
"They took so good care of our cat Tussen. Went the extra mile. Highly recommend!"
IsmailI
Granskning av Ismail
från
280 kr
/dag
DiD

11. Di

2.3 km
från
200 kr
/dag
4 recensioner
2
återkommande gäster

fokusera på kattvakt i ditt hem (cat sitting in your home)

Svarar vanligtvis inom en timme
DiD

11. Di

fokusera på kattvakt i ditt hem (cat sitting in your home)2.3 km
(4 recensioner)
2 återkommande gäster
Svarar vanligtvis inom en timme
"Di var lätt att kommunicera med och mycket seriös! Har gjort ett personligt Google formulär om hur hon ska ta hand om katterna på bästa sätt! Proffsigt 😊 Kommer boka Di igen🥰"
johannaJ
Granskning av johanna
från
200 kr
/dag
FrederikkeF

12. Frederikke

2.7 km
från
200 kr
/dag

Musiklärare som gärna passar djur på fritiden

Senast aktiv idag
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
FrederikkeF

12. Frederikke

Musiklärare som gärna passar djur på fritiden2.7 km
Senast aktiv idag
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
200 kr
/dag
SibyllaS

13. Sibylla

1.7 km
från
200 kr
/dag
1 recension

Din hunds favorit hundvakt

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
SibyllaS

13. Sibylla

Din hunds favorit hundvakt1.7 km
(1 recension)
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
200 kr
/dag
LeilaL

14. Leila

2.2 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt
1 recension

Pet lover who would love to care for your furry friend 🐾

Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
LeilaL

14. Leila

Ny djurvakt
Pet lover who would love to care for your furry friend 🐾2.2 km
(1 recension)
Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
från
150 kr
/dag
PatriciaP

15. Patricia

4.7 km
från
180 kr
/dag

Spanish animal sitter in Göteborg 🐶🐱❤️

Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
PatriciaP

15. Patricia

Spanish animal sitter in Göteborg 🐶🐱❤️4.7 km
Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
från
180 kr
/dag
Marcela LauritoM

16. Marcela Laurito

3.2 km
från
150 kr
/dag
2 recensioner

Paul & Marcela: Fun days & cozy nights for pets

Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad igår
Marcela LauritoM

16. Marcela Laurito

Paul & Marcela: Fun days & cozy nights for pets3.2 km
(2 recensioner)
Senast bokad 3 dagar sen
Senast kontaktad igår
från
150 kr
/dag
AngelicaA

17. Angelica

4.4 km
från
150 kr
/dag
2 recensioner

Loving, experienced & attentive pet care in Gothenburg

Senast bokad 12 dagar sen
Senast kontaktad 12 dagar sen
AngelicaA

17. Angelica

Loving, experienced & attentive pet care in Gothenburg4.4 km
(2 recensioner)
Senast bokad 12 dagar sen
Senast kontaktad 12 dagar sen
från
150 kr
/dag
yangY

18. yang

0.9 km
från
150 kr
/dag
1 recension

Reliable and experienced dog near park&river just downstairs

Senast aktiv 12 dagar sen
yangY

18. yang

Reliable and experienced dog near park&river just downstairs0.9 km
(1 recension)
Senast aktiv 12 dagar sen
från
150 kr
/dag
HaribhaskarH

19. Haribhaskar

4.7 km
från
150 kr
/dag

Pet parent missing his lovely dog at home

HaribhaskarH

19. Haribhaskar

Pet parent missing his lovely dog at home4.7 km
från
150 kr
/dag
JaffarJ

20. Jaffar

2.4 km
från
300 kr
/dag

Med hjärta för djur och trygghet för dig

JaffarJ

20. Jaffar

Med hjärta för djur och trygghet för dig2.4 km
från
300 kr
/dag

Varför ska jag ha en djurvakt?

När du måste åka bort eller arbeta långa timmar, oroa dig inte för att lämna ditt husdjur ensam hemma. Har du någonsin undrat "Finns det en djurvakt i Göteborg som kan hjälpa mig?".

Lyckligtvis, med Pawshake, kan du enkelt hitta lokala och pålitliga djurvakter från Göteborg för drop-in besök. Detta innebär att en djurvakt kommer att besöka ditt husdjur vid en tidpunkt som ni både har bestämt och ge ditt husdjur massor av kärlek och uppmärksamhet. Detta kan vara i form av lektid i trädgården, en promenad till den lokala parken eller bara lite gos. Våra djurvakter kan också hjälpa till att administrera medicinering, ge mat och fylla på vattenskålen.

Hembesök är ett bra sätt att bryta upp dagen och göra den mer berikande för ditt husdjur. Pawshake's djurvakter har lång erfarenhet av att ta hand om en rad olika husdjur inklusive hundar, katter, kaniner, marsvin, fåglar med mera. Om du har flera husdjur är ett hembesök också ett bra alternativ för att se till att de alla får uppmärksamhet under dagen.

Dessa besök är det minst stressande alternativet för ditt husdjur eftersom ditt husdjur kommer att vara kavr i sitt eget hem i Göteborg. Deras omgivning kommer att kännas igen och vår kärleksfulla och passionerade Pawshake djurvakt kommer att skämma bort dem varje dag. Våra djurvakter kommer att se till att de behandlar ditt hem med respekt och är flexibla med tidpunkter, förfrågningar och varaktigheter. Allt detta kan diskuteras innan du bokar ett hembesök.

Så oavsett om du bara behöver en dag, en hel vecka eller till och med en månad kommer du att kunna hitta en erfaren djurvakt som kan tillgodose dig och ditt husdjurs behov i Göteborg. Det bästa är att din djurvakt från Pawshake är någon från ditt närområde, så de känner redan till området.

Våra djurvakter har också en mängd erfarenheter som inkluderar valpar, äldre, reserverade husdjur och hundträning. Så om ditt husdjur har några speciella krav kan du vara säker på att hitta en djurvakt som passar bra för dig.

Ditt husdjurs säkerhet och välfärd är en stor prioritering hos oss och det är därför som alla våra Pawshake djurvakter genomgår en strikt kontroll av vårt förtroende- och säkerhetsteam. På Pawshake förstår vi att det kan kännas lite obehaglig och låta en djurvakt gå in i ditt hem. Därför har Pawshake's djurvakter även offentligt tillgängliga recensioner från andra djurägare på sin profil som du kan läsa.

Varje bokning av hembesök som görs via Pawshake täcks också av Pawshake-garantin, som inkluderar veterinärtäckning, 24-timmars kundtjänst till både djurägare och djurvakt, med mera. Du kan slappna av och veta att dina husdjur kommer att tas väl om hand av en av våra sakkunniga djurvakter i Göteborg när du inte är hemma.

Djurägare i Göteborg bokar djurvakter på Pawshake. Över 256 djurägare i Göteborg har lämnat en recension, med ett medel på 4.97/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express