1. Djurpassning
  2. Lidingö

Djurpassning, Lidingö

En pålitlig djurvakt besöker ditt husdjur hemma hos dig

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
AngelinaA

1. Angelina

3.5 km
från
100 kr
/dag
2 recensioner

Cat lover loved by cats

Senast bokad igår
Senast kontaktad 3 dagar sen
AngelinaA

1. Angelina

Cat lover loved by cats3.5 km
(2 recensioner)
Senast bokad igår
Senast kontaktad 3 dagar sen
"Perfect. Thank you for taking care of my cat :)"
DanielD
Granskning av Daniel
från
100 kr
/dag
AnnA

2. Ann

4.9 km
från
250 kr
/dag
5 recensioner

Kattvakt och hundrastning

Svarar vanligtvis inom en timme
AnnA

2. Ann

Kattvakt och hundrastning4.9 km
(5 recensioner)
Svarar vanligtvis inom en timme
"Tack så mycket Ann! Hon tog hand om min katt och skickade bilder varje gång, vilket gjorde mig lugn. Kommunikationen var snabb och smidig. Jag skulle absolut välja henne igen."
HnsH
Granskning av Hns
från
250 kr
/dag
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
JessieJ

3. Jessie

4.1 km
från
150 kr
/dag
5 recensioner
1
återkommande gäst

Trygg och erfaren hundälskare som gärna hjälper till

Senast aktiv 3 dagar sen
JessieJ

3. Jessie

Trygg och erfaren hundälskare som gärna hjälper till4.1 km
(5 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv 3 dagar sen
"En helt fantastisk djurvakt som är noggrann, kommunikativ och ser till djurens bästa på alla sätt. Har fått dagliga rapporter med bilder på våra fyrbenta vilket ingav respekt och professionalitet. Både jag och min sambo är mer än nöjda och kommer med säkerhet höra av oss igen om vi skulle behöva hjälp. "
AnnaA
Granskning av Anna
från
150 kr
/dag
KarlaK

4. Karla

4.4 km
från
180 kr
/dag
2 recensioner

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes

Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
KarlaK

4. Karla

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes4.4 km
(2 recensioner)
Senast kontaktad 4 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
"Karla did a fantastic job of looking after our cats Luna and Artemis. She helped us out at fairly short notice and went the extra mile to take care of them both. -- Karla gjorde ett fantastiskt jobb med att ta hand om våra katter Luna och Artemis. Hon hjälpte oss med ganska kort varsel och gjorde det lilla extra för att ta hand om dem båda."
CraigC
Granskning av Craig
från
180 kr
/dag
wangqiuW

5. wangqiu

3.4 km
från
160 kr
/dag
2 recensioner
1
återkommande gäst

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter

Senast aktiv igår
Svarar vanligtvis inom en timme
wangqiuW

5. wangqiu

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter3.4 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv igår
Svarar vanligtvis inom en timme
"Wangqiu took good care of our two rabbits, everything was as usual after we got back!"
JanJ
Granskning av Jan
från
160 kr
/dag
ClaudiaC

6. Claudia

4.5 km
från
180 kr
/dag

🐾Will lovingly care for cats and dogs!

ClaudiaC

6. Claudia

🐾Will lovingly care for cats and dogs!4.5 km
från
180 kr
/dag
MiraM

7. Mira

4.5 km
från
230 kr
/dag
28 recensioner
7
återkommande gäster

Har erfarenhet av skygga katter och medicingivning

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
MiraM

7. Mira

Har erfarenhet av skygga katter och medicingivning4.5 km
(28 recensioner)
7 återkommande gäster
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
"This was the second time we asked Mira to visit our cats during our leave. All went well, Mira shared news and pictures everyday, the communication was easy and the cats were in great shape when we returned. Thanks again!"
AlineA
Granskning av Aline
från
230 kr
/dag
JuliaJ

8. Julia

4.7 km
från
120 kr
/dag
16 recensioner
8
återkommande gäster

Pålitlig djurälskare

Bor med 1 katt
Bor med katt Sigge
JuliaJ

8. Julia

Pålitlig djurälskare 4.7 km
(16 recensioner)
8 återkommande gäster
Bor med 1 katt
Bor med katt Sigge
"Julia was absolutely wonderful with our rabbits, giving them so much care and attention. She followed their routine perfectly and made sure they felt safe and happy. We really appreciated the thoughtful updates and photos while we were away. I would trust her again in a heartbeat and highly recommend her to anyone!"
-anonymized--
Granskning av -anonymized-
från
120 kr
/dag
JuliaJ

9. Julia

2.6 km
från
200 kr
/dag
8 recensioner
3
återkommande gäster

Hund promenad, hund/katt/hus/smådjursvaktning på Lidingö

Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
JuliaJ

9. Julia

Hund promenad, hund/katt/hus/smådjursvaktning på Lidingö2.6 km
(8 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
"Tog väldigt bra hand om mina kaniner!"
EmilE
Granskning av Emil
från
200 kr
/dag
HannaH

10. Hanna

1.9 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 3 dagar sen
HannaH

10. Hanna

Ny djurvakt
Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta1.9 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 3 dagar sen
från
150 kr
/dag
CalleC

11. Calle

5 km
från
200 kr
/dag
1 recension

Lämna era djur till en naturälskande norrlänning!!

Svarar vanligtvis inom en dag
CalleC

11. Calle

Lämna era djur till en naturälskande norrlänning!!5 km
(1 recension)
Svarar vanligtvis inom en dag
från
200 kr
/dag
QINGYANQ

12. QINGYAN

4.9 km
från
150 kr
/dag
1 recension
1
återkommande gäst

A careful and responsible photographer that loves pets

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
QINGYANQ

12. QINGYAN

A careful and responsible photographer that loves pets4.9 km
(1 recension)
1 återkommande gäst
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
"We had a wonderful experience with Qingyan! She was very caring and attentive to my cat’s needs. One thing I especially appreciated was that she hand-fed him his wet food to make sure he ate enough. Otherwise, he tends to eat too much dry food, which doesn’t agree with his stomach. She also spent time playing with him and gave him plenty of attention, which made me feel reassured that he was happy and well cared for while I was away. It’s clear that she genuinely cares about cats and goes the extra mile to make them comfortable. I would absolutely choose her again the next time I travel! And I would definitely recommend her to anyone looking for a caring, responsible, and attentive cat sitter!"
KarenK
Granskning av Karen
från
150 kr
/dag
LindaL

13. Linda

2.6 km
från
200 kr
/dag
2 recensioner
1
återkommande gäst

Jag tar väl hand om din fyrtassare! (Ömalm/Vasastan)

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 4 dagar sen
LindaL

13. Linda

Jag tar väl hand om din fyrtassare! (Ömalm/Vasastan)2.6 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 4 dagar sen
"I totally recommend her. Caring and loving with our cat, kind and professional. 10/10!"
DeviD
Granskning av Devi
från
200 kr
/dag
EllinorE

14. Ellinor

1.3 km
från
200 kr
/dag

Söker Du En Pålitlig Djurvän?

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv igår
EllinorE

14. Ellinor

Söker Du En Pålitlig Djurvän?1.3 km
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv igår
från
200 kr
/dag
AlisaA

15. Alisa

4.9 km
från
150 kr
/dag

Your pets will receive lots of attention !

Senast aktiv igår
AlisaA

15. Alisa

Your pets will receive lots of attention ! 4.9 km
Senast aktiv igår
från
150 kr
/dag
AlisonA

16. Alison

2.2 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

Canadian dog sitter in Stockholm!

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
AlisonA

16. Alison

Ny djurvakt
Canadian dog sitter in Stockholm!2.2 km
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
från
150 kr
/dag
NannaN

17. Nanna

0.2 km
från
200 kr
/dag

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb!

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
NannaN

17. Nanna

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb! 0.2 km
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 3 dagar sen
från
200 kr
/dag

Varför ska jag ha en djurvakt?

När du måste åka bort eller arbeta långa timmar, oroa dig inte för att lämna ditt husdjur ensam hemma. Har du någonsin undrat "Finns det en djurvakt i Lidingö som kan hjälpa mig?".

Lyckligtvis, med Pawshake, kan du enkelt hitta lokala och pålitliga djurvakter från Lidingö för drop-in besök. Detta innebär att en djurvakt kommer att besöka ditt husdjur vid en tidpunkt som ni både har bestämt och ge ditt husdjur massor av kärlek och uppmärksamhet. Detta kan vara i form av lektid i trädgården, en promenad till den lokala parken eller bara lite gos. Våra djurvakter kan också hjälpa till att administrera medicinering, ge mat och fylla på vattenskålen.

Hembesök är ett bra sätt att bryta upp dagen och göra den mer berikande för ditt husdjur. Pawshake's djurvakter har lång erfarenhet av att ta hand om en rad olika husdjur inklusive hundar, katter, kaniner, marsvin, fåglar med mera. Om du har flera husdjur är ett hembesök också ett bra alternativ för att se till att de alla får uppmärksamhet under dagen.

Dessa besök är det minst stressande alternativet för ditt husdjur eftersom ditt husdjur kommer att vara kavr i sitt eget hem i Lidingö. Deras omgivning kommer att kännas igen och vår kärleksfulla och passionerade Pawshake djurvakt kommer att skämma bort dem varje dag. Våra djurvakter kommer att se till att de behandlar ditt hem med respekt och är flexibla med tidpunkter, förfrågningar och varaktigheter. Allt detta kan diskuteras innan du bokar ett hembesök.

Så oavsett om du bara behöver en dag, en hel vecka eller till och med en månad kommer du att kunna hitta en erfaren djurvakt som kan tillgodose dig och ditt husdjurs behov i Lidingö. Det bästa är att din djurvakt från Pawshake är någon från ditt närområde, så de känner redan till området.

Våra djurvakter har också en mängd erfarenheter som inkluderar valpar, äldre, reserverade husdjur och hundträning. Så om ditt husdjur har några speciella krav kan du vara säker på att hitta en djurvakt som passar bra för dig.

Ditt husdjurs säkerhet och välfärd är en stor prioritering hos oss och det är därför som alla våra Pawshake djurvakter genomgår en strikt kontroll av vårt förtroende- och säkerhetsteam. På Pawshake förstår vi att det kan kännas lite obehaglig och låta en djurvakt gå in i ditt hem. Därför har Pawshake's djurvakter även offentligt tillgängliga recensioner från andra djurägare på sin profil som du kan läsa.

Varje bokning av hembesök som görs via Pawshake täcks också av Pawshake-garantin, som inkluderar veterinärtäckning, 24-timmars kundtjänst till både djurägare och djurvakt, med mera. Du kan slappna av och veta att dina husdjur kommer att tas väl om hand av en av våra sakkunniga djurvakter i Lidingö när du inte är hemma.

Djurägare i Lidingö bokar djurvakter på Pawshake. Över 452 djurägare i Lidingö har lämnat en recension, med ett medel på 4.95/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express