1. Hundrastning
  2. Solna

Hundrastning, Solna

Hitta en erfaren hundrastare som kan aktivera din hund när du själv inte har tid

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
SofiaS

1. Sofia

2.7 km
från
100 kr
/promenad
3 recensioner

Hunden i fokus, van vid aktiva individer!

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 3 dagar sen
SofiaS

1. Sofia

Hunden i fokus, van vid aktiva individer!2.7 km
(3 recensioner)
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 3 dagar sen
"Sofia är kunnig och trygg och jag känner mig helt lugn med att lämna min hund med henne. "
LisaL
Granskning av Lisa
från
100 kr
/promenad
ZiyaZ

2. Ziya

2.7 km
från
100 kr
/promenad
Ny djurvakt

Warm, and Reliable Pet Sitter in Stockholm

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 3 dagar sen
ZiyaZ

2. Ziya

Ny djurvakt
Warm, and Reliable Pet Sitter in Stockholm2.7 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 3 dagar sen
från
100 kr
/promenad
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
EliasE

3. Elias

5.3 km
från
100 kr
/promenad
Ny djurvakt

Hundtokig socionom

Senast aktiv igår
EliasE

3. Elias

Ny djurvakt
Hundtokig socionom5.3 km
Senast aktiv igår
från
100 kr
/promenad
ZihanZ

4. Zihan

4.7 km
från
160 kr
/promenad
5 recensioner

Experienced attentive sitter 🐶🐱💗

Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
ZihanZ

4. Zihan

Experienced attentive sitter 🐶🐱💗4.7 km
(5 recensioner)
Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
"Zihan has been walking our dog, and we couldn’t be happier with her. She is caring, thoughtful, and lovely with our dog. She is always easy to communicate with, responsive, and flexible. We’ve been very pleased with her and are truly grateful for her help. Can definitely recommend! "
SvetlanaS
Granskning av Svetlana
från
160 kr
/promenad
AlisonA

5. Alison

1.9 km
från
150 kr
/promenad
Ny djurvakt

Canadian dog sitter in Stockholm!

Senast aktiv 10 dagar sen
AlisonA

5. Alison

Ny djurvakt
Canadian dog sitter in Stockholm!1.9 km
Senast aktiv 10 dagar sen
från
150 kr
/promenad
MarinaM

6. Marina

2.5 km
från
100 kr
/promenad

❤️ Loving sitter for dogs, cats, smaller pets! 🌞✨

Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
MarinaM

6. Marina

❤️ Loving sitter for dogs, cats, smaller pets! 🌞✨2.5 km
Senast kontaktad igår
Senast aktiv igår
från
100 kr
/promenad
MoaM

7. Moa

5.2 km
från
200 kr
/promenad
3 recensioner

Nosgos, lek och kärlek! Din pälskling i fokus!

Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
MoaM

7. Moa

Nosgos, lek och kärlek! Din pälskling i fokus! 5.2 km
(3 recensioner)
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Ett riktigt kap till hundvakt! Moa har varit min fyrbentas trygga punkt i 2 veckor och allting har funkat helt perfekt. Kommer utan tvekan se åt hennes håll nästa gång vi behöver hjälp "
LinaL
Granskning av Lina
från
200 kr
/promenad
ElsaE

8. Elsa

2.4 km
från
100 kr
/promenad
3 recensioner
4
återkommande gäster

Trygg,kärleksfull och flexibel hund- och kattpassning!

Senast bokad igår
Senast kontaktad igår
ElsaE

8. Elsa

Trygg,kärleksfull och flexibel hund- och kattpassning!2.4 km
(3 recensioner)
4 återkommande gäster
Senast bokad igår
Senast kontaktad igår
"Elsa is an amazing young sitter who genuinely cares about every dog she looks after. She is wonderful with my dog, not only taking him on great walks, but also taking the time to play with him and give him lots of attention. She was so understanding and accommodating of his needs, which made me feel completely at ease. I couldn’t have asked for a better sitter!"
PiaP
Granskning av Pia
från
100 kr
/promenad
RaniaR

9. Rania

2.7 km
från
200 kr
/promenad
1 recension

Pålitlig hundvakt med stor erfarenhet 🐾

Senast bokad 2 dagar sen
Senast kontaktad 2 dagar sen
RaniaR

9. Rania

Pålitlig hundvakt med stor erfarenhet 🐾2.7 km
(1 recension)
Senast bokad 2 dagar sen
Senast kontaktad 2 dagar sen
"Rania took great care of our puppy 🐩"
SamuelS
Granskning av Samuel
från
200 kr
/promenad
NannaN

10. Nanna

4 km
från
100 kr
/promenad

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb!

Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv 4 dagar sen
NannaN

10. Nanna

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb! 4 km
Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv 4 dagar sen
från
100 kr
/promenad
HannaH

11. Hanna

3.3 km
från
100 kr
/promenad
Ny djurvakt

Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta

Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 4 dagar sen
HannaH

11. Hanna

Ny djurvakt
Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta3.3 km
Senast kontaktad 9 dagar sen
Senast aktiv 4 dagar sen
från
100 kr
/promenad
FridaF

12. Frida

5.9 km
från
150 kr
/promenad

Ditt husdjurs andra hem – tryggt, aktivt och personligt

Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 9 dagar sen
FridaF

12. Frida

Ditt husdjurs andra hem – tryggt, aktivt och personligt5.9 km
Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 9 dagar sen
från
150 kr
/promenad
AnneliA

13. Anneli

5.5 km
från
300 kr
/promenad

Djurälskare finnes med erfarenhet av katt, hund, smådjur

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en timme
AnneliA

13. Anneli

Djurälskare finnes med erfarenhet av katt, hund, smådjur 5.5 km
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en timme
från
300 kr
/promenad
KarlaK

14. Karla

1.3 km
från
180 kr
/promenad
2 recensioner

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes

Svarar vanligtvis inom en dag
KarlaK

14. Karla

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes1.3 km
(2 recensioner)
Svarar vanligtvis inom en dag
från
180 kr
/promenad
ClaudiaC

15. Claudia

0.4 km
från
180 kr
/promenad

🐾Will lovingly care for cats and dogs!

ClaudiaC

15. Claudia

🐾Will lovingly care for cats and dogs!0.4 km
från
180 kr
/promenad
yaxuY

16. yaxu

4.1 km
från
150 kr
/promenad

Pålitlig, ansvarsfull, flexibel, katt/hundpassning

Bor med 1 katt
yaxuY

16. yaxu

Pålitlig, ansvarsfull, flexibel, katt/hundpassning4.1 km
Bor med 1 katt
från
150 kr
/promenad
UlianaU

17. Uliana

2.5 km
från
130 kr
/promenad
12 recensioner
5
återkommande gäster

Loving and experienced pet sitter 🤍

Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv igår
UlianaU

17. Uliana

Loving and experienced pet sitter 🤍2.5 km
(12 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv igår
"Lovely person and very proactive in ensuring our little dog got what he needed 🐾"
SamuelS
Granskning av Samuel
från
130 kr
/promenad
JuliaJ

18. Julia

2.9 km
från
100 kr
/promenad
16 recensioner
8
återkommande gäster

Pålitlig djurälskare

Senast aktiv 8 dagar sen
Bor med 1 katt
JuliaJ

18. Julia

Pålitlig djurälskare 2.9 km
(16 recensioner)
8 återkommande gäster
Senast aktiv 8 dagar sen
Bor med 1 katt
från
100 kr
/promenad
wangqiuW

19. wangqiu

5.8 km
från
175 kr
/promenad
2 recensioner
1
återkommande gäst

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter

Senast aktiv 2 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en timme
wangqiuW

19. wangqiu

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter5.8 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv 2 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en timme
från
175 kr
/promenad
AnastasiiaA

20. Anastasiia

4.6 km - Bromma
från
200 kr
/promenad
24 recensioner
5
återkommande gäster

För ditt husdjurs bästa!

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 8 dagar sen
AnastasiiaA

20. Anastasiia

För ditt husdjurs bästa!4.6 km - Bromma
(24 recensioner)
5 återkommande gäster
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 8 dagar sen
från
200 kr
/promenad

Varför hundrastning?

Ibland kan du bli riktigt upptagen och märker att du inte hinner gå ut med din hund. Lyckligtvis är det verkligen lätt att genom Pawshake få kontakt med tusentals djurvänner och hitta en hundrastare i Solna som är tillgänglig och kan hjälpa dig.

Alla våra hundrastare kontrolleras individuellt och varje bokning av hundrastning täcks av Pawshake-garantin så att du kanslappna av medans din djurvakt tar hand om din hund. Dessutom kommer din Pawshake-hundrastare från Solna och deras profil innehåller även recensioner från andra husdjursägare.

Att ha en hundrastare på besök under dagen är ett prisvärt och bra sätt att bryta upp dagen och göra din hunds dag mer intressant. Några av våra rastare tar flera hundar på en gång så den här tjänsten är ett bra sätt för din hund att umgås och träffa andra liknande hundar. Men om din hund föredrar att gå ut ensam kan du också hitta hundrastare som bara går ut med en hund åt gången Solna . På så sätt kan promenaderna vara helt dedikerade till vad din hund vill ha - oavsett om det är en långsam promenad eller en snabb promenad runt kvarteret, Pawshake's hundrastare hjälper dig gärna.

Djurägare i Solna bokar hundpromenader på Pawshake. Över 371 djurägare i Solna har lämnat en recension, med ett medel på 4.99/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express