1. Hundrastning
  2. Lidingö

Hundrastning, Lidingö

Hitta en erfaren hundrastare som kan aktivera din hund när du själv inte har tid

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
ZihanZ

1. Zihan

5.9 km
från
160 kr
/promenad
5 recensioner

Experienced attentive sitter 🐶🐱💗

Senast bokad idag
Senast kontaktad 2 dagar sen
ZihanZ

1. Zihan

Experienced attentive sitter 🐶🐱💗5.9 km
(5 recensioner)
Senast bokad idag
Senast kontaktad 2 dagar sen
"Great service! Reliable, professional, and friendly. Everything went smoothly, and I would definitely recommend. "
saraS
Granskning av sara
från
160 kr
/promenad
HannaH

2. Hanna

1.9 km
från
100 kr
/promenad
Ny djurvakt

Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 2 dagar sen
HannaH

2. Hanna

Ny djurvakt
Trygg och pålitlig djurvakt när du är borta1.9 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast kontaktad 2 dagar sen
från
100 kr
/promenad
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
UlianaU

3. Uliana

5.8 km
från
130 kr
/promenad
12 recensioner
5
återkommande gäster

Loving and experienced pet sitter 🤍

Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv idag
UlianaU

3. Uliana

Loving and experienced pet sitter 🤍5.8 km
(12 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv idag
"Lovely person and very proactive in ensuring our little dog got what he needed 🐾"
SamuelS
Granskning av Samuel
från
130 kr
/promenad
JuliaJ

4. Julia

2.6 km
från
200 kr
/promenad
8 recensioner
3
återkommande gäster

Hund promenad, hund/katt/hus/smådjursvaktning på Lidingö

Senast kontaktad
Senast aktiv idag
JuliaJ

4. Julia

Hund promenad, hund/katt/hus/smådjursvaktning på Lidingö2.6 km
(8 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast kontaktad
Senast aktiv idag
från
200 kr
/promenad
JuliaJ

5. Julia

4.7 km
från
100 kr
/promenad
16 recensioner
8
återkommande gäster

Pålitlig djurälskare

Senast aktiv 14 dagar sen
Bor med 1 katt
JuliaJ

5. Julia

Pålitlig djurälskare 4.7 km
(16 recensioner)
8 återkommande gäster
Senast aktiv 14 dagar sen
Bor med 1 katt
från
100 kr
/promenad
wangqiuW

6. wangqiu

3.4 km
från
175 kr
/promenad
2 recensioner
1
återkommande gäst

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter

Senast aktiv idag
Svarar vanligtvis inom en timme
wangqiuW

6. wangqiu

Your Pet's New Best Friend & Trusted Sitter3.4 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast aktiv idag
Svarar vanligtvis inom en timme
från
175 kr
/promenad
EllinorE

7. Ellinor

1.3 km
från
200 kr
/promenad

Söker Du En Pålitlig Djurvän?

Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv idag
EllinorE

7. Ellinor

Söker Du En Pålitlig Djurvän?1.3 km
Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv idag
från
200 kr
/promenad
AlisaA

8. Alisa

4.9 km
från
150 kr
/promenad

Your pets will receive lots of attention !

Senast aktiv idag
AlisaA

8. Alisa

Your pets will receive lots of attention ! 4.9 km
Senast aktiv idag
från
150 kr
/promenad
AlisonA

9. Alison

2.2 km
från
150 kr
/promenad
Ny djurvakt

Canadian dog sitter in Stockholm!

Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv igår
AlisonA

9. Alison

Ny djurvakt
Canadian dog sitter in Stockholm!2.2 km
Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv igår
från
150 kr
/promenad
NannaN

10. Nanna

0.2 km
från
200 kr
/promenad

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb!

Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
NannaN

10. Nanna

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb! 0.2 km
Senast kontaktad 2 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
från
200 kr
/promenad
KarlaK

11. Karla

4.4 km
från
180 kr
/promenad
2 recensioner

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes

Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
KarlaK

11. Karla

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes4.4 km
(2 recensioner)
Senast kontaktad 3 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
från
180 kr
/promenad
LindaL

12. Linda

2.6 km
från
200 kr
/promenad
2 recensioner
1
återkommande gäst

Jag tar väl hand om din fyrtassare! (Ömalm/Vasastan)

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 3 dagar sen
LindaL

12. Linda

Jag tar väl hand om din fyrtassare! (Ömalm/Vasastan)2.6 km
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 3 dagar sen
från
200 kr
/promenad
AnneliA

13. Anneli

5.5 km
från
300 kr
/promenad

Djurälskare finnes med erfarenhet av katt, hund, smådjur

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en timme
AnneliA

13. Anneli

Djurälskare finnes med erfarenhet av katt, hund, smådjur 5.5 km
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en timme
från
300 kr
/promenad
QINGYANQ

14. QINGYAN

4.9 km
från
120 kr
/promenad
1 recension
1
återkommande gäst

A careful and responsible photographer that loves pets

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
QINGYANQ

14. QINGYAN

A careful and responsible photographer that loves pets4.9 km
(1 recension)
1 återkommande gäst
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
från
120 kr
/promenad
ClaudiaC

15. Claudia

4.5 km
från
180 kr
/promenad

🐾Will lovingly care for cats and dogs!

ClaudiaC

15. Claudia

🐾Will lovingly care for cats and dogs!4.5 km
från
180 kr
/promenad
JingweiJ

16. Jingwei

6 km
från
100 kr
/promenad
16 recensioner
5
återkommande gäster

Energetic Pet Lover Ready for Walks & Fun!

Bor med 1 katt
JingweiJ

16. Jingwei

Energetic Pet Lover Ready for Walks & Fun!6 km
(16 recensioner)
5 återkommande gäster
Bor med 1 katt
från
100 kr
/promenad
AnnA

17. Ann

4.9 km
från
150 kr
/promenad
5 recensioner

Kattvakt och hundrastning

Svarar vanligtvis inom en timme
AnnA

17. Ann

Kattvakt och hundrastning4.9 km
(5 recensioner)
Svarar vanligtvis inom en timme
från
150 kr
/promenad
AnnikaA

18. Annika

1.7 km
från
250 kr
/promenad

Kärleksfull hundvakt finnes

Bor med 2 katter
AnnikaA

18. Annika

Kärleksfull hundvakt finnes1.7 km
Bor med 2 katter
från
250 kr
/promenad

Varför hundrastning?

Ibland kan du bli riktigt upptagen och märker att du inte hinner gå ut med din hund. Lyckligtvis är det verkligen lätt att genom Pawshake få kontakt med tusentals djurvänner och hitta en hundrastare i Lidingö som är tillgänglig och kan hjälpa dig.

Alla våra hundrastare kontrolleras individuellt och varje bokning av hundrastning täcks av Pawshake-garantin så att du kanslappna av medans din djurvakt tar hand om din hund. Dessutom kommer din Pawshake-hundrastare från Lidingö och deras profil innehåller även recensioner från andra husdjursägare.

Att ha en hundrastare på besök under dagen är ett prisvärt och bra sätt att bryta upp dagen och göra din hunds dag mer intressant. Några av våra rastare tar flera hundar på en gång så den här tjänsten är ett bra sätt för din hund att umgås och träffa andra liknande hundar. Men om din hund föredrar att gå ut ensam kan du också hitta hundrastare som bara går ut med en hund åt gången Lidingö . På så sätt kan promenaderna vara helt dedikerade till vad din hund vill ha - oavsett om det är en långsam promenad eller en snabb promenad runt kvarteret, Pawshake's hundrastare hjälper dig gärna.

Djurägare i Lidingö bokar hundpromenader på Pawshake. Över 372 djurägare i Lidingö har lämnat en recension, med ett medel på 4.99/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express