1. Husvakt
  2. Skarpnäck

Husvakt, Skarpnäck

En husvakt bor i ditt hem, och ser efter ditt hem och ditt/dina husdjur

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
ZiyaZ

1. Ziya

4.9 km
från
300 kr
/natt
Ny djurvakt

Warm, and Reliable Pet Sitter in Stockholm

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 3 dagar sen
ZiyaZ

1. Ziya

Ny djurvakt
Warm, and Reliable Pet Sitter in Stockholm4.9 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 3 dagar sen
från
300 kr
/natt
MillaM

2. Milla

17.2 km
från
370 kr
/natt
Ny djurvakt

Positiv, empatisk, ansvarsfull tjej som älskar hundar!

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 2 dagar sen
MillaM

2. Milla

Ny djurvakt
Positiv, empatisk, ansvarsfull tjej som älskar hundar!17.2 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 2 dagar sen
från
370 kr
/natt
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
UlianaU

3. Uliana

5.1 km
från
280 kr
/natt
12 recensioner
5
återkommande gäster

Loving and experienced pet sitter 🤍

Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv igår
UlianaU

3. Uliana

Loving and experienced pet sitter 🤍5.1 km
(12 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv igår
"A+++! Om jag kunde ge fler än fem stjärnor skulle jag göra det. Uliana tog så väl hand om vår katt, vår hund och vårt hus. Hon ställde rätt frågor och skickade uppdateringar, och när vi kom hem var djuren glada och allt undanplockat och fint. Vi kommer absolut att välja Uliana nästa gång vi behöver hus- och djurvakt. A+++! If I could give more than five stars, I would. Uliana took great care of our cat, dog and house. She asked all the right questions and sent updates, and when we got home the animals were happy and the house was in absolutely perfect order. We will certainly be asking Uliana next time we need a house and pet sitter."
FannyF
Granskning av Fanny
från
280 kr
/natt
IndraI

4. Indra

17.6 km
från
800 kr
/natt
Ny djurvakt

Good with people. Better with dogs ❤️

Senast aktiv 6 dagar sen
IndraI

4. Indra

Ny djurvakt
Good with people. Better with dogs ❤️17.6 km
Senast aktiv 6 dagar sen
från
800 kr
/natt
AlisonA

5. Alison

8.5 km
från
400 kr
/natt
Ny djurvakt

Canadian dog sitter in Stockholm!

Senast aktiv 10 dagar sen
AlisonA

5. Alison

Ny djurvakt
Canadian dog sitter in Stockholm!8.5 km
Senast aktiv 10 dagar sen
från
400 kr
/natt
ElsaE

6. Elsa

8 km
från
350 kr
/natt
3 recensioner
4
återkommande gäster

Trygg,kärleksfull och flexibel hund- och kattpassning!

Senast bokad igår
Senast kontaktad igår
ElsaE

6. Elsa

Trygg,kärleksfull och flexibel hund- och kattpassning!8 km
(3 recensioner)
4 återkommande gäster
Senast bokad igår
Senast kontaktad igår
från
350 kr
/natt
MikaelaM

7. Mikaela

12.9 km
från
500 kr
/natt
15 recensioner
10
återkommande gäster

Erfaren kattvakt som gärna ser efter era sötnosar!

Svarar vanligtvis inom en dag
MikaelaM

7. Mikaela

Erfaren kattvakt som gärna ser efter era sötnosar!12.9 km
(15 recensioner)
10 återkommande gäster
Svarar vanligtvis inom en dag
"En toppentjej. Kändes tryggt att lämna över hus och katter. Skickade bilder och rapporter löpande. Allt /alla i perfekt skick när vi kom hem. Pålitlig."
MariaM
Granskning av Maria
från
500 kr
/natt
IsakI

8. Isak

5.6 km - Bollmora
från
400 kr
/natt
Ny djurvakt

trygg och omtänksam djurpassning

Senast bokad 14 dagar sen
Senast kontaktad 3 dagar sen
IsakI

8. Isak

Ny djurvakt
trygg och omtänksam djurpassning5.6 km - Bollmora
Senast bokad 14 dagar sen
Senast kontaktad 3 dagar sen
från
400 kr
/natt
AngelinaA

9. Angelina

12.6 km
från
250 kr
/natt
Ny djurvakt
1 recension

Cat lover loved by cats

Senast bokad 8 dagar sen
Senast aktiv 4 dagar sen
AngelinaA

9. Angelina

Ny djurvakt
Cat lover loved by cats12.6 km
(1 recension)
Senast bokad 8 dagar sen
Senast aktiv 4 dagar sen
från
250 kr
/natt
MilenaM

10. Milena

6 km
från
900 kr
/natt
Ny djurvakt

Senast aktiv 6 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
MilenaM

10. Milena

Ny djurvakt
6 km
Senast aktiv 6 dagar sen
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
från
900 kr
/natt
NadjaN

11. Nadja

19.1 km
från
350 kr
/natt
14 recensioner
5
återkommande gäster

Pålitlig djurvakt i Stockholm:Hundar • Katter • Kaniner

Senast aktiv 5 dagar sen
Bor med 2 katter
NadjaN

11. Nadja

Pålitlig djurvakt i Stockholm:Hundar • Katter • Kaniner19.1 km
(14 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast aktiv 5 dagar sen
Bor med 2 katter
"Nadja tog hand om vår hund Timo i en vecka och vi är mycket nöjda. Hon var omtänksam, tålmodig och såg verkligen till att Timo hade det bra. Hon höll oss uppdaterade med bilder och meddelanden, vilket gjorde att vi kände oss trygga under hela tiden. Det märks att hon bryr sig om djur och behandlar dem med kärlek och respekt. Vi kan varmt rekommendera Nadja som hundvakt och skulle gärna anlita henne igen."
MehranM
Granskning av Mehran
från
350 kr
/natt
AnastasiiaA

12. Anastasiia

11.9 km - Bromma
från
300 kr
/natt
24 recensioner
5
återkommande gäster

För ditt husdjurs bästa!

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 8 dagar sen
AnastasiiaA

12. Anastasiia

För ditt husdjurs bästa!11.9 km - Bromma
(24 recensioner)
5 återkommande gäster
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 8 dagar sen
"Anastasiia gjorde ett alldeles fantastiskt jobb med att vakta våra två katter och lägenhet när vi var bortresta! All kommunikation fungerade utmärkt och vi fick uppdateringar och bilder på katterna flera gånger per dag, något som gjorde det tydligt att dom var i trygga händer och att vi hade gjort helt rätt val att anlita Anastasiia. Kommer absolut att anlita Anastasiia nästa gång vi behöver hjälp, stort tack!!"
VictorV
Granskning av Victor
från
300 kr
/natt
LiangliangL

13. Liangliang

13.8 km - Råsunda
från
300 kr
/natt
2 recensioner
1
återkommande gäst

Promenad och hembesök till hundar, katter och smådjur

Senast bokad 10 dagar sen
Senast kontaktad 13 dagar sen
LiangliangL

13. Liangliang

Promenad och hembesök till hundar, katter och smådjur 13.8 km - Råsunda
(2 recensioner)
1 återkommande gäst
Senast bokad 10 dagar sen
Senast kontaktad 13 dagar sen
från
300 kr
/natt
AnastasiiaA

14. Anastasiia

5.3 km
från
250 kr
/natt

Just a girl who really love pets 🐾💗

Senast bokad 6 dagar sen
Senast kontaktad 13 dagar sen
AnastasiiaA

14. Anastasiia

Just a girl who really love pets 🐾💗5.3 km
Senast bokad 6 dagar sen
Senast kontaktad 13 dagar sen
från
250 kr
/natt
EviE

15. Evi

1 km
från
350 kr
/natt
1 recension

Erfaren hundpromenör & trygg kattvakt

Senast bokad 8 dagar sen
Senast kontaktad 12 dagar sen
EviE

15. Evi

Erfaren hundpromenör & trygg kattvakt1 km
(1 recension)
Senast bokad 8 dagar sen
Senast kontaktad 12 dagar sen
från
350 kr
/natt
NannaN

16. Nanna

9.5 km
från
300 kr
/natt

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb!

Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv 4 dagar sen
NannaN

16. Nanna

Djurvan 25 årig dansk konstpedagog söker extrajobb! 9.5 km
Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv 4 dagar sen
från
300 kr
/natt
PetronelaP

17. Petronela

9.3 km
från
370 kr
/natt

Filling your pet’s life with care, love, safety and treats

Senast aktiv 4 dagar sen
Bor med 2 katter
PetronelaP

17. Petronela

Filling your pet’s life with care, love, safety and treats 9.3 km
Senast aktiv 4 dagar sen
Bor med 2 katter
från
370 kr
/natt
AnneliA

18. Anneli

4.6 km
från
350 kr
/natt

Djurälskare finnes med erfarenhet av katt, hund, smådjur

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en timme
AnneliA

18. Anneli

Djurälskare finnes med erfarenhet av katt, hund, smådjur 4.6 km
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en timme
från
350 kr
/natt
KarlaK

19. Karla

6.3 km
från
400 kr
/natt
2 recensioner

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes

Svarar vanligtvis inom en dag
KarlaK

19. Karla

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes6.3 km
(2 recensioner)
Svarar vanligtvis inom en dag
från
400 kr
/natt
ClaudiaC

20. Claudia

7.3 km
från
400 kr
/natt

🐾Will lovingly care for cats and dogs!

ClaudiaC

20. Claudia

🐾Will lovingly care for cats and dogs!7.3 km
från
400 kr
/natt

Varför ska jag ha en husvakt?

Reser du bort men har ett husdjur som föredrar att stanna kvar i sin egen miljö? Eller kanske har du en rad olika djur och det är inte praktiskt för dig att organisera att de alla bor på olika platser? Då kanske du vill överväga att hitta en djurvakt på Pawshake som kan komma och bo i dit hem i Skarpnäck medans du är borta.

Husvaktning är ett bekvämt och prisvärt alternativ när du har flera husdjur och vill att ditt hus ska vara säkert och tas hand om medans du är borta. Många av våra djurvakter har mycket rimliga priser för husvaktning eftersom de tycker om att upptäcka olika stadsdelar som Skarpnäck.

På Pawshake förstår vi att det kan vara lite skrämmande att lämna ditt hem till en främling. Så vi har gjort allt för att se till att din Pawshake husvakt är pålitlig. Alla våra djurvaktsprofiler kontrolleras individuellt av vårt dedikerade förtroende- och säkerhetstea.

Det bästa med en Pawshake-verifierad husvakt är att du kan koppla av och att veta att du täckas av Pawshake-garantin som inkluderar veterinärstäckning. Ditt husdjur förblir i en bekant miljö och ditt hem Skarpnäck sköts om.

Förutom att ta hand om ditt husdjur, hjälper de flesta av våra husvakter dig gärna med att ta in din post, ta ut soporna och vattna dina blommor. Se bara till att du diskuterar alla dina krav med din valda husvakt innan du bokar.

Djurägare i Skarpnäck bokar husvakt på Pawshake. Över 152 djurägare i Skarpnäck har lämnat en recension, med ett medel på 4.99/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express