1. Kattpassning
  2. Skarpnäck

Kattpassning, Skarpnäck

Drop-in besök åt din katt

Tjänst
Plats
Datum
Pris (SEK)
Hur många husdjur?
liten hund0-8 kg
Medelstor hund8-18 kg
Stor hund18-45 kg
Stor hund+45 kg
Katt Alla
Litet djurFågel, kanin, iller, ...
Avancerade filter
ZiyaZ

1. Ziya

4.9 km
från
140 kr
/dag
Ny djurvakt

Warm, and Reliable Pet Sitter in Stockholm

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 3 dagar sen
ZiyaZ

1. Ziya

Ny djurvakt
Warm, and Reliable Pet Sitter in Stockholm4.9 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast bokad 3 dagar sen
från
140 kr
/dag
FarimaF

2. Farima

6.4 km
från
200 kr
/dag
Ny djurvakt

Trygg kattvakt för din älskade katt 🐾

Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 3 dagar sen
FarimaF

2. Farima

Ny djurvakt
Trygg kattvakt för din älskade katt 🐾6.4 km
Kalendern uppdaterades nyligen
Senast aktiv 3 dagar sen
från
200 kr
/dag
Du och ditt husdjur är i trygga händer när du bokar och betalar via Pawshake.
LinnL

3. Linn

5.6 km
från
180 kr
/dag
21 recensioner
6
återkommande gäster

Erfaren Catnanny

Senast bokad 4 dagar sen
Senast kontaktad igår
LinnL

3. Linn

Erfaren Catnanny5.6 km
(21 recensioner)
6 återkommande gäster
Senast bokad 4 dagar sen
Senast kontaktad igår
"Linn spent a week looking after our cat Rory and she did an amazing job! She sent updates and pictures everyday and clearly loved spending time with him. I was very confident in the care she provided, which allowed me to enjoy my week away. I would highly recommend Linn as a pet sitter and will definitely be using her again. "
RachelR
Granskning av Rachel
från
180 kr
/dag
AnastasiiaA

4. Anastasiia

5.3 km
från
100 kr
/dag

Just a girl who really love pets 🐾💗

Senast bokad 6 dagar sen
Senast kontaktad 13 dagar sen
AnastasiiaA

4. Anastasiia

Just a girl who really love pets 🐾💗5.3 km
Senast bokad 6 dagar sen
Senast kontaktad 13 dagar sen
från
100 kr
/dag
KimK

5. Kim

5 km
från
190 kr
/dag
3 recensioner

I am ready to be your pet's next best friend.

Senast aktiv 4 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en dag
KimK

5. Kim

I am ready to be your pet's next best friend. 5 km
(3 recensioner)
Senast aktiv 4 dagar sen
Svarar vanligtvis inom en dag
"Kim looked after our cat when were away and our cat was happy and relaxed when we returned. Kim kept us updated and sent pictures and videos and everything looked great when we got back. She had always responded quickly and seems a very lovely person - so glad we found her!"
BellaB
Granskning av Bella
från
190 kr
/dag
AnnA

6. Ann

4.9 km
från
250 kr
/dag
5 recensioner

Kattvakt och hundrastning

Bor med 1 hund
Bor med galgo nexus
AnnA

6. Ann

Kattvakt och hundrastning4.9 km
(5 recensioner)
Bor med 1 hund
Bor med galgo nexus
"Ann passade våra två skygga katthemskatter i över två veckor och vi är jättenöjda med hennes insats. Ann är trevlig att ha att göra med, pålitlig och mycket bra på att återkoppla angående katternas mående. Vi rekommenderar varmt att samarbeta med Ann för dig som behöver stöd i tillsyn för ditt husdjur. "
OlofO
Granskning av Olof
från
250 kr
/dag
Gabriela MariannaG

7. Gabriela Marianna

5.8 km
från
200 kr
/dag
6 recensioner
3
återkommande gäster

Erfaren djurvakt med djurvårdsutbildning

Senast aktiv 9 dagar sen
Gabriela MariannaG

7. Gabriela Marianna

Erfaren djurvakt med djurvårdsutbildning5.8 km
(6 recensioner)
3 återkommande gäster
Senast aktiv 9 dagar sen
"Vi är supernöjda med Gabriela! 🥰 Gabriela skickade bilder och videor på Musya varje dag och berättade hur hon mådde. Hon var alltid punktlig och kom i tid, och det var väldigt enkelt och smidigt att bestämma tider för att träffas. Hon tog hand om Musya på ett mycket noggrant och ansvarsfullt sätt och följde alla våra önskemål. När vi kom hem var det rent och fint, och Musya var lugn och nöjd. ❤️ Tusen tack för all hjälp och för att du tog så bra hand om Musya! Vi kommer definitivt att kontakta dig igen nästa gång vi reser! 🥰"
AnnaA
Granskning av Anna
från
200 kr
/dag
UlianaU

8. Uliana

5.1 km
från
130 kr
/dag
12 recensioner
5
återkommande gäster

Loving and experienced pet sitter 🤍

Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv igår
UlianaU

8. Uliana

Loving and experienced pet sitter 🤍5.1 km
(12 recensioner)
5 återkommande gäster
Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv igår
"Very good communication with daily photos and descriptions, thank you Uliana for the care you have given 🩷🫶"
OceanO
Granskning av Ocean
från
130 kr
/dag
KarlaK

9. Karla

6.3 km
från
180 kr
/dag
2 recensioner

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes

Svarar vanligtvis inom en dag
KarlaK

9. Karla

Experienced petsitter with cats and dogs of all sizes6.3 km
(2 recensioner)
Svarar vanligtvis inom en dag
"Karla was very communicative, pleasant and easy to work with, took good care of my cat while I was away, and it felt very safe to have her with my cat and in the apartment. I would certainly consider using Karla again, and can highly recommend her!"
JosefinJ
Granskning av Josefin
från
180 kr
/dag
MiraM

10. Mira

6.3 km
från
230 kr
/dag
28 recensioner
7
återkommande gäster

Har erfarenhet av skygga katter och medicingivning

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
MiraM

10. Mira

Har erfarenhet av skygga katter och medicingivning6.3 km
(28 recensioner)
7 återkommande gäster
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
"This was the second time we asked Mira to visit our cats during our leave. All went well, Mira shared news and pictures everyday, the communication was easy and the cats were in great shape when we returned. Thanks again!"
AlineA
Granskning av Aline
från
230 kr
/dag
KaylaK

11. Kayla

0.5 km
från
140 kr
/dag
5 recensioner
2
återkommande gäster

Animal Lover! Redo att hjälpa till!

Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
KaylaK

11. Kayla

Animal Lover! Redo att hjälpa till!0.5 km
(5 recensioner)
2 återkommande gäster
Senast kontaktad 5 dagar sen
Senast aktiv 2 dagar sen
"Jag vill varmt rekommendera Kayla som kattvakt! Under lite mer än en vecka passade hon mina katter, både med besök och som husvakt. Det är tydligt att hon verkligen är en djurvän och dessutom flexibel och lätt att kommunicera med. Jag hoppas och tror vi kommer få fler chanser att ha kontakt!"
IrisI
Granskning av Iris
från
140 kr
/dag
MechelleM

12. Mechelle

4.1 km
från
130 kr
/dag

Caring & Reliable Pet Sitter for All Animals 🐾

Senast bokad igår
Senast kontaktad 5 dagar sen
MechelleM

12. Mechelle

Caring & Reliable Pet Sitter for All Animals 🐾4.1 km
Senast bokad igår
Senast kontaktad 5 dagar sen
från
130 kr
/dag
IsakI

13. Isak

5.6 km - Bollmora
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

trygg och omtänksam djurpassning

Senast bokad 14 dagar sen
Senast kontaktad 3 dagar sen
IsakI

13. Isak

Ny djurvakt
trygg och omtänksam djurpassning5.6 km - Bollmora
Senast bokad 14 dagar sen
Senast kontaktad 3 dagar sen
från
150 kr
/dag
EviE

14. Evi

1 km
från
180 kr
/dag
1 recension

Erfaren hundpromenör & trygg kattvakt

Senast bokad 8 dagar sen
Senast kontaktad 12 dagar sen
EviE

14. Evi

Erfaren hundpromenör & trygg kattvakt1 km
(1 recension)
Senast bokad 8 dagar sen
Senast kontaktad 12 dagar sen
från
180 kr
/dag
FridaF

15. Frida

4.7 km
från
175 kr
/dag

Ditt husdjurs andra hem – tryggt, aktivt och personligt

Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 9 dagar sen
FridaF

15. Frida

Ditt husdjurs andra hem – tryggt, aktivt och personligt4.7 km
Senast kontaktad 10 dagar sen
Senast aktiv 9 dagar sen
från
175 kr
/dag
YevheniiaY

16. Yevheniia

5.8 km
från
150 kr
/dag
Ny djurvakt

Glada promenader och omtanke för din fyrbenta vän

Senast aktiv 11 dagar sen
Bor med 1 hund
YevheniiaY

16. Yevheniia

Ny djurvakt
Glada promenader och omtanke för din fyrbenta vän5.8 km
Senast aktiv 11 dagar sen
Bor med 1 hund
från
150 kr
/dag
AnneliA

17. Anneli

4.6 km
från
300 kr
/dag

Djurälskare finnes med erfarenhet av katt, hund, smådjur

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en timme
AnneliA

17. Anneli

Djurälskare finnes med erfarenhet av katt, hund, smådjur 4.6 km
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en timme
från
300 kr
/dag
yaxuY

18. yaxu

6.1 km
från
250 kr
/dag

Pålitlig, ansvarsfull, flexibel, katt/hundpassning

Bor med 1 katt
yaxuY

18. yaxu

Pålitlig, ansvarsfull, flexibel, katt/hundpassning6.1 km
Bor med 1 katt
från
250 kr
/dag
CaitríonaC

19. Caitríona

6.1 km
från
170 kr
/dag
1 recension

Cat sitting from a girl who truly loves cats

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
CaitríonaC

19. Caitríona

Cat sitting from a girl who truly loves cats6.1 km
(1 recension)
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom om ett par timmar
"Caitríona took care of my cat Nala while I was away for 4 days at a festival. I got consistent updates and Nala was well taken care of and happy and calm when I returned. Great service :)"
MikaelM
Granskning av Mikael
från
170 kr
/dag
AerisA

20. Aeris

5 km - Enskede-Årsta-Vantör
från
150 kr
/dag

Hembesök och promenader i Lambohov

Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
AerisA

20. Aeris

Hembesök och promenader i Lambohov5 km - Enskede-Årsta-Vantör
Bor med 1 katt
Svarar vanligtvis inom en dag
från
150 kr
/dag

Varför ska jag ha en kattvakt?

Många kattägare vet att katter kan vara ganska petiga och föredrar att vara i sin egen bekanta miljö än en obekant plats. Även om vissa katter kan anpassa sig om de måste, kan många bli stressade av att transporteras någonstans. \n\nDet är här en vänlig kattvakt Skarpnäck hos Pawshake kan hjälpa. Vår Skarpnäck kattvakts expert kan komma och besöka din katt medans du är borta på semester eller är på jobbet. De kan även vid behov sova över. Med våra kattvaktar som är tillmötesgående och prisvärda kommer du att hitta ett alternativ som passar dig. Oavsett om du bara behöver en kattvakt i ett par timmar eller att någon besöker din katt varje dag i en vecka, våra Skarpnäck kattvakter kan skräddarsy sin tjänst så att den passar både dig och din katt.\n\nÄven om de flesta katter klarar att vara ensama ett tag kan ett kattvaktbesök ha många fördelar. Din Pawshake-kattvakt kan mata din katt, fylla på vattenskålen med färskt vatten, städa kattlådan och spendera kvalitetstid med din katt. Bättre än ett katteri.\n\nOch till sist är varje bokning med Pawshake med en verifierad kattvakt och inkluderar Pawshake-garantin och veterinärtäckningen så att du inte har något att oroa dig för!

Djurägare i Skarpnäck bokar kattvakt på Pawshake. Över 430 djurägare i Skarpnäck har lämnat en recension, med ett medel på 4.95/5. Alltihop betalas säkert med Visa, Mastercard, American Express